Řidiče děsí plánovaná oprava mostu v Hradišti, očekávají kolaps dopravy

  16:23
Moravní most v Uherském Hradišti, jednu ze dvou přístupových cest do města ve směru od Brna, čeká zásadní rekonstrukce. I když práce, jež společně platí Ředitelství silnic a dálnic ČR a radnice z Uherského Hradiště a Starého Města, mají začít až v roce 2023, zpráva budí už dnes obavy.

Most přes řeku Moravu v Uherském Hradišti čeká oprava. | foto: MÚ Uherské Hradiště

„Kolony jsou tady v čase dopravních špiček dlouhodobě na denním pořádku, cesta přes most po mezinárodní silnici I/55 patří k nejvytíženějším ve městě. Často půlhodinová čekání se změní v hodinová,“ odhaduje řidič dodávky Petr Suchánek.

Až práce začnou, město bude podle oslovených řidičů balancovat často na hraně dopravního kolapsu. Druhou přístupovou cestou do Uherského Hradiště je totiž pouze obchvat po silnici I/50. Dostat se na něj bude pro motoristy znamenat další zdržení.

„Při cestě od Buchlovických kopců to půjde bez problémů, cesta je přímá. Ostatní se budou muset na obchvat napojit po průjezdu Starým Městem a odbočením na Kostelany nad Moravou. Tato trasa se stane velmi vytíženou, ale jinak než oklikou se zkrátka do Hradiště nedostanete,“ tuší řidič nákladního vozu Jan Horák.

Chystané práce zajistí kromě obnovy mostu přes řeku Moravu rovněž vylepšení dopravní obslužnosti místní části Rybárny. „Jednak dojde k rozšíření ulice, ale také k vybudování autobusové zastávky v Rybárnách a rekonstrukci křižovatky hned za mostem,“ přiblížil místostarosta Jaroslav Zatloukal.

Kromě toho vzniknou i nové přechody pro pěší, chodníky a semafory, které se „naladí“ na zelenou vlnu v Uherském Hradišti. Synchronizace čeká i křižovatky u obchodní zóny ve Starém Městě a později také v sousedních Kunovicích. Samotný Moravní most bude mít po rekonstrukci rozšířenou silnici, která je součástí mezinárodní trasy I/55.

Uzavření smlouvy mezi všemi investory je v plánu v průběhu července, zastupitelé Uherského Hradiště o tom rozhodli na svém posledním zasedání v polovině června. Radnice zatím odhadované náklady na rekonstrukci mostu nezveřejnila.