Sotva vyšel z vězení, ukradl naditou kabelku. Žena málem přišla o 170 tisíc

  16:32
Kabelku se 170 tisíci v hotovosti ukradl nepozorné ženě zloděj na parkovišti před nákupním centrem ve Zlíně. Za mužem, kterého před necelým měsícem pustili z vězení, se ale rozběhl policista v civilu. Prchající kriminálník kabelku zahodil, ale stejně skončil v rukou policistů.

„Žena si na parkovišti brala nákupní tašku ze zadního sedadla auta a na okamžik nechala bez dozoru nákupní vozík s kabelkou a penězi,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Toho využil sedmapadesátiletý recidivista, který se teprve rozkoukával na svobodě. „Z posledního výkonu trestu jej propustili před pětadvaceti dny,“ podotkla mluvčí.

Nenechavec popadl kabelku s naditou peněženkou a dal se na útěk. Daleko se ale nedostal. Žena okamžitě spustila povyk, což zaslechl policista v civilu, který byl ve svém volnu na nákupech a právě se chystal odjet z parkoviště. Místo toho se ale rozběhl za zlodějem.

Ten kabelku po chvíli odhodil a pokračoval v útěku až do okamžiku, než ho policista dostihl. „Mezitím už svědci krádeže přivolali další policisty, kteří kabelku s celým obnosem našli. Zloděje zadrželi a převezli do cely,“ doplnila Kozumplíková.

Muž, který má v rejstříku 37 trestů, se ještě pokusil z maléru vylhat s tím, že sám pronásledoval zloděje, nakonec se však ke krádeži přiznal.

Ve zkráceném přípravném řízení mu policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Soud obviněného poslal do vazby.

Autor: