Mladý muž na internetu zveřejnil sex s dívkou. Byl jsem opilý, hájil se

  12:56
Až dvouleté vězení hrozí mladému muži z Uherského Brodu, který záběry z intimního aktu s dívkou bez jejího vědomí zveřejnil na internetu. Má přitom už záznamy v trestním rejstříku a je v podmínce.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Dvaadvacetiletý muž na konci října ve Zlíně natočil na svůj mobilní telefon dobrovolný intimní akt s mladší ženou, s níž se seznámil na internetové seznamce. Sestříhaný videozáznam pak bez jejího souhlasu zveřejnil na svém profilu na sociální síti.

Mladá žena oznámila tuto skutečnost policistům a předala jim také společnou komunikaci včetně videozáznamu a fotografií, které si ze sociální sítě stáhla.

„Muž zpočátku tvrdil, že žena o natáčení věděla a se zveřejněním souhlasila. Kriminalisté ovšem na základě jejich společné komunikace a vyhodnocení všech získaných důkazů zjistili, že žena se zveřejněním skutečně nesouhlasila,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž se nakonec přiznal s tím, že vše se stalo pod vlivem alkoholu a lituje toho.

Policisté z oddělení obecné kriminality ve Zlíně mu sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu poškození cizích práv, za což mu hrozí až dvouleté vězení.

Mladý muž přitom už má tři záznamy v rejstříku trestů, zejména za výtržnictví a ublížení na zdraví, navíc je až do října roku 2022 v podmínce.