Všechny vás podřežu, hrozil opilec záchranářům a hodil po nich nožem

  17:04
Až pětileté vězení hrozí muži, jenž na Kroměřížsku napadl záchranáře. Zdravotníkům, kteří mu poskytovali pomoc, vyhrožoval zabitím a podřezáním. Vzhledem ke své opilosti skončil na záchytce.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Incident se odehrál v obci poblíž Morkovic na Kroměřížsku v úterý dopoledne. Pětatřicetiletému muži z Holešovska přivolali pomoc jeho spolubydlící z ubytovny kvůli náhlým zdravotním komplikacím obviněného.

Záchranáři muže naložili do sanitky a poskytli mu prvotní ošetření.

„Když se však probral, začal být agresívní, fyzicky napadal osádku a křičel, že všechny podřeže a zabije,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Poté muž ze sanitky utekl a běžel do kuchyňky na ubytovně, odkud si vzal dva nože. Nato se vrátil k sanitce, kde uviděl lékaře. Rozběhl se k němu znovu se slovy, že ho zabije, že ho podřeže. Přitom držel v rukou nad hlavou nože.

„Doktor před ním začal utíkat a agresor ho chvíli pronásledoval. Poté po něm nože hodil s úmyslem ho zasáhnout. Útočník pak zavrávoral a upadl. Záchranáři toho hned využili a společně s lékařem ho drželi na zemi až do příjezdu policejní hlídky,“ poznamenala Kyšnerová.

Muž byl agresivní i před policisty a zdravotníkům stále vyhrožoval zabitím. Hlídka agresora zadržela, vzhledem k podnapilosti skončil na záchytce. 

„Kroměřížští kriminalisté muže ve středu obvinili z trestných činů ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, výtržnictví a nebezpečné vyhrožování  Za tuto trestnou činnost mu hrozí až pětileté vězení. Kriminalisté zadrženého vyslechli a ještě ve středu předloží spis s žádostí o podání návrhu na vzetí obviněného do vazby na okresní státní zastupitelství,“ uvedla policejní mluvčí.

Autor: