Ve sportovní hale Vsetín a na výstavišti v Kroměříži se začne očkovat

  15:08
Nemocnice v Kroměříži a Vsetíně otevřou v úterý 6. dubna nová očkovací centra. Ta nahradí dosavadní místa v nemocničních areálech. Ve Zlíně se podmínky otevření velkokapacitního centra v PSG aréně zatím dojednávají a očkovací kapacity v Uherskohradišťské nemocnici jsou v této chvíli dostačující.

ilustrační snímek | foto: MAFRA

V Kroměříži bude od úterý fungovat vakcinační centrum na výstavišti, ve Vsetíně ke stejnému účelu poslouží sportovní hala Na Lapači.

„Protože kapacita stávajícího očkovacího místa ve Vsetínské nemocnici je už nyní naplněná, přemístili jsme ho do víceúčelové sportovní haly. Kapacita tam bude nastavená až na tisíc očkovacích dávek denně,“ informovala mluvčí nemocnice Lenka Plačková.

Zlínský kraj má během dubna dostat každý týden 15 tisíc dávek vakcíny Pfizer/Biontech.

Nemocnice v Kroměříži přistoupila ke změně očkovacího místa také proto, aby zajistila lepší logistiku, dostupnost a parkovací podmínky pro zájemce.

„V první fázi budou ve vakcinačním centru pracovat čtyři očkovací týmy, které budou schopny za den očkovat až 660 lidí,“ konstatovala předsedkyně představenstva Kroměřížské nemocnice Lenka Mergenthalová. „Podle množství dodaných očkovacích vakcín budeme schopni navýšit kapacitu až na tisíc očkovaných denně.“

Od počátku ledna aplikovali zdravotníci ve Vsetínské nemocnici sedm tisíc očkovacích dávek. „Další tři tisíce jsme rozvezli praktickým lékařům v celém okrese. Aktuálně každý pracovní den očkujeme v nemocnici přes dvě stě klientů,“ upozornila ředitelka Vsetínské nemocnice Věra Prousková s tím, že nové centrum bude mít až čtyřnásobnou kapacitu.

Dalším důvodem pro přesun místa ve Vsetíně je kapacita parkování. Návštěvníci tam budou mít k dispozici parkoviště u sousedního zimního stadionu i vyznačená místa v ulici Na Lapači.

V Uherském Hradišti otevřeli v nemocnici další očkovací místo a denní kapacita dosahuje ke 400 podaným vakcínám. Očkování ve Zlíně stále pokračuje v areálu Baťovy nemocnice, kde denně ve dvou ambulancích naočkují až 450 lidí. Dohromady od začátku podali 17,5 tisíce dávek.

„Očkujeme sedm dní v týdnu ve dvanáctihodinovém režimu,“ uvedl mluvčí zlínské nemocnice Egon Havrlant. „V souvislosti s reorganizací míst plánujeme spolu se Zlínským krajem v průběhu dubna otevření centra v PSG aréně. Zpočátku bychom tam očkovali asi 600 dávek denně, později i více.“

Autor: