K nehodě na Vsetínsku vzlétly dva vrtulníky. Na místě zemřel řidič auta

  9:42
Tragická nehoda na Vsetínsku zaměstnala v pátek večer všechny složky integrovaného záchranného systému. U obce Lidečko se střetla dvě osobní auta, jedno z nich začalo hořet a na místě svým zraněním podlehl jeho řidič. V druhém autě se vážně zranili tři lidé, z toho dvě děti, a záchranáři na místo povolali dva vrtulníky.

K tragické nehodě u obce Lidečko v pátek vzlétly dva vrtulníky (9. srpna 2019). | foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

„V pátek krátce před sedmou hodinou večerní se u obce Lidečko na Vsetínsku na komunikaci první třídy střetla dvě osobní vozidla. K nehodě ihned byly vyslány všechny složky IZS včetně hasičů ze stanice Valašské Klobouky a ze Vsetína a dobrovolní hasiči z Horního Lidče,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Fotogalerie

Jedno z aut po nárazu skončilo v korytu potoka, který teče vedle silnice. Auto začalo hořet. Hasiči ihned začali likvidovat požár a následně zjistili, že ve voze se nachází řidič. 

„Ten však utrpěl zranění neslučitelná se životem a lékař již jen u něj konstatoval smrt,“ popsala Javoříková.

Ve druhém autě cestoval starší muž a dvě malé děti. Všichni tři byli vážně zranění a do své péče si je převzali záchranáři. 

„Ti si nakonec, vzhledem ke zdravotnímu stavu dětí i muže, na místo přivolali dva vrtulníky. Hasiči tak navigovali vrtulníky k přistání nedaleko místa nehody. Poté hasiči pomohli s transportem zraněných k vrtulníkům a ty transportovaly zraněné do nejbližších nemocnic,“ uvedla mluvčí hasičů.

Silnice byla v místě tragické události po dobu vyšetřování a odklízení následků nehody uzavřena obousměrně. Hasiči poté vytáhli ohořelý automobil na silnici, kde si pro něj přijela odtahová služba. 

Příčinami a okolnostmi nehody se zabývají policisté.

tragická nehoda se stala u obce Lidečko

tragická nehoda se stala u obce Lidečko

Autor: