Řidička při předjíždění sjela do potoka a otočila auto na střechu

  13:26
Ranní nehoda komplikovala provoz mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Valašským Meziříčím. Do koryta potoka zde sjela místní řidička, která předtím předjížděla kamion. Auto se při nehodě navíc otočilo na střechu. Žena utrpěla lehká zranění.

Auto skončilo před Valašským Meziříčím v korytě potoka. | foto: HZS Zlínského kraje

Nehoda se stala ve čtvrtek deset minut před pátou ráno. Po silnici I/35 ve směru od Rožnova pod Radhoštěm k Valašskému Meziříčí jela s vozidlem Suzuki čtyřiapadesátiletá řidička z Rožnova.

„Na rovném úseku silnice ještě před odbočkou do místní části Valašského Meziříčí Hrachovec začala předjíždět nákladní soupravu. Při manévru se ale dostala vlevo mimo vozovku a s autem sjela do koryta potoka. Auto skončilo na střeše,“ uvedl vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Řidička utrpěla při nehodě lehké zranění, které si ovšem vyžádalo převoz do nemocnice. Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu. Výsledek byl negativní. Způsobená škoda je odhadnutá na 150 tisíc korun.

Fotogalerie

Po dobu vyšetřování dopravní nehody byl provoz na frekventované silnici omezen.

„Hasiči si na místo vyžádali vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice. Pomocí něho poté vozidlo vytáhli zpět na silnici. Rozbité auto odvezla odtahová služba. Hasiči u vozidla provedli protipožární opatření a nakonec uklidili vozovku od uniklých provozních kapalin,“ poznamenala krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Vyproštění vozidla proběhlo při zcela uzavřené silnici. O půl osmé byla komunikace zcela průjezdná.

„Dopravní policisté nadále zjišťují okolnosti nehody, pomohly by jim informace případných svědků nehody, kteří se mohou obrátit na jakoukoliv policejní služebnu nebo na linku 158,“ doplnil policejní mluvčí.

Nehoda se stala na silnici I/35 před Valašským Meziříčím.

Nehoda se stala na silnici I/35 před Valašským Meziříčím.

Autor: