iDNES.cz

Na Masters of Rock míří do Vizovic tisíce lidí, policie nasadí termovizi

  9:28
Do Vizovic na Zlínsku se sjíždějí fanoušci na festival Masters of Rock, který začíná dnes a potrvá do neděle. Hned po jeho skončení začnou silničáři opravovat hlavní průtah městem, musejí to stihnout za měsíc.

ilustrační snímek | foto: Jan Salač

Malé městečko Vizovice se šesti tisíci lidmi zažije hektické týdny. Už tento víkend se dočasně zvýší počet obyvatel zhruba čtyřnásobně, protože v areálu likérky Rudolf Jelínek se koná tradiční festival Masters of Rock. Přehlídka tvrdé hudby začíná dnes a dorazí na ni fanoušci z celého světa.

„Jsme evropský festival pořádaný v Česku, vstupenky prodáváme do přibližně čtyřiceti zemí. I novinářů ze zahraničí je u nás akreditovaných více než těch tuzemských a recenze festivalu vycházejí v prestižních hudebních magazínech po celém světě,“ poznamenal ředitel festivalu Jiří Daron.

Vstupenky jsou v prodeji na místě, čtyřdenní permanentka stojí 2 100 korun.

„Očekávám podobnou návštěvu jako loni, kdy se blížila vyprodání a nakonec dorazilo kolem 23 tisíc fanoušků,“ doplnil Daron.

Stanová městečka ve Vizovicích a blízkém okolí už se plní od začátku týdne. Podobně jako parkoviště.

„Přijeli jsme v pondělí a uděláme si takovou týdenní dovolenou. Okolí je tady pěkné. Jezdíme pravidelně a pokaždé se těšíme,“ řekl fanoušek Petr Nechvátal z Hradce Králové.

Letošní metalová přehlídka ve Vizovicích láká na Avantasii nebo Uriah Heep

Do Vizovic přijel s přáteli vlakem, což je nejpohodlnější varianta. České dráhy trojnásobně posílí spoje z Otrokovic a v noci po skončení programu pojede speciální vlak.

„V pátek, sobotu a neděli pojede z Vizovic ve 2.15 do stanice Zlín-střed, kam dorazí ve 2.41. V pondělí pojede z Vizovic v 0.45 a do Otrokovic přijede v 1.31 hodin,“ popsala mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Změny se dotknou také silniční dopravy. Opět nepůjde parkovat podél hlavní silnice ze Zlína do Vizovic a stejně jako loni bude cesta ze Zádveřic do Vizovic až k odbočce na Těchlovský kopec, takzvaná stará Zádveřická, obousměrná a bude zde zakázáno parkovat. Uzavřeny budou i některé další ulice.

Na pořádek budou dohlížet desítky policistů, stanovými městečky budou projíždět na čtyřkolkách.

„K dispozici mají mimo jiné několik mobilních termovizí, které budou využívat v nočních hodinách v závislosti na aktuální situaci a konkrétních podmínkách,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

„Všechny návštěvníky důrazně varujeme před krádežemi, k nimž po dobu trvání festivalu každoročně dochází. Cenné věci proto nenechávejte ve stanech ani ve svých vozidlech a berte si je s sebou,“ vzkázala.

Hned v pondělí pak začnou silničáři opravovat hlavní silniční průtah Vizovicemi, což může způsobit dopravní komplikace, protože většina fanoušků odjíždí až po skončení festivalu.

„Velké potíže ale neočekávám. Nejprve začneme rozestavovat dopravní značení a budou se dělat přípravné práce. Většina návštěvníků navíc bude odjíždět směrem na Zlín,“ řekl šéf zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR Karel Chudárek.

Opravu musejí stihnout před Trnkobraním a Barum rally

Silničáři budou mít na opravu měsíc, protože 16. a 17. srpna se ve Vizovicích koná další velká hudební akce, kterou je Trnkobraní. A ve stejném termínu se na Zlínsku jede oblíbená Barum rally.

Průtah Vizovicemi je součástí hlavní cesty ze Zlína do Vsetína, její částečné uzavření by o velkých akcích znamenalo dopravní kolaps. Zůstane tady volný jeden jízdní pruh a provoz budou řídit semafory. Není vyloučeno, že ve špičkách bude provoz řízen i ručně.

„Způsobí to značné komplikace, protože jde o přetíženou silnici první třídy. Řidiči musejí počítat se zdržením. Doporučujeme jim, aby využili jiné trasy, například přes Všeminu, a Vizovicím se vyhnuli,“ zmínil Chudárek.

Celková délka opravy je zhruba 900 metrů. Vzhledem k tomu, že část průtahu se uzavře ještě před odbočkou na Bratřejov, nebudou motoristé moci pohodlně využít tuto objízdnou trasu.

Navíc silničáři budou od září až do příštího jara opravovat opěrnou zeď u cesty mezi Bratřejovem a Pozděchovem, kterou poškodila velká voda. Protože jde o další cestu vedoucí z Vizovic, nemohou obě akce dělat současně. I tady bude volný jeden jízdní pruh a provoz budou řídit semafory.

Autor:
zpět na článek