iDNES.cz

Křižovatka na obchvatu Brodu je bez semaforů, řízení přebírají policisté

  10:56
Řidiči, kteří pravidelně projíždějí kolem Uherského Brodu, musejí být v těchto týdnech hodně trpěliví. Na jedné z nejfrekventovanějších křižovatek na okraji města, kterou kříží mezinárodní cesta I/50 na Slovensko, už dva týdny nefungují semafory.

Světelná křižovatka v Uherském Brodě na mezinárodní cestě I/50 z Brna na Slovensko je ve špičce velmi frekventovaná. | foto: Google Street View

Situace by se mohla zlepšit ke konci tohoto týdne. Semafory vyřadil řidič, který naboural do jednoho ze sloupů před dvěma týdny.

Řada cestujících, kteří tímto místem často projíždějí ve směru do Bánova, Nivnice nebo Uherského Hradiště, přitom kritizuje radnici za liknavý přístup.

„Ihned po nehodě jsme začali podnikat kroky, ale tato silnice není v majetku města, a tak musíme o všechna preventivně-bezpečnostní opatření žádat buď policii, nebo ředitelství silnic Zlínského kraje. Zažádali jsme proto ihned o snížení rychlosti na třicet kilometrů,“ uvedli zástupci města na Facebooku města.

Nepomohly ani dočasné provizorní semafory. Rozvodná síť, která tato světla ovládá, totiž byla nefunkční. Ulehčit situaci teď mají kromě nižší rychlosti také dopravní policisté, kteří dopravu v době odpolední špičky řídí. V té době se podle některých řidičů tvoří dlouhé kolony na vedlejších cestách.

Provizorní semafor ve směru od Uherského Hradiště by měl začít fungovat do konce tohoto týdne.

„Následně se hned bude řešit demontáž zničeného sloupu a montáž sloupu nového včetně všech dalších příslušenství tak, aby bylo vše ve staronovém stavu co nejdříve,“ řekl starosta Ferdinand Kubáník.

Oprava ale bude nějakou dobu trvat, podle aktuálních zpráv z radnice asi další dva týdny. Škoda na semaforech se vyšplhala na 900 tisíc korun.

Po nehodě nefunguje semafor na světelné křižovatce ulic 26. dubna a U Korečnice, tedy na obchvatu Uherského Brodu.

Po nehodě nefunguje semafor na světelné křižovatce ulic 26. dubna a U Korečnice, tedy na obchvatu Uherského Brodu.

Autor:
zpět na článek