iDNES.cz

Zdrogovaný šofér se vydával za bratra, ten málem přišel o řidičský průkaz

  15:52
Muž, který řídil opilý a pod vlivem drog, se před policisty vydával za svého bratra. Sourozence tak málem připravil o řidičský průkaz. Hříšníkovi nyní hrozí pokuta a také soud za poškození cizích práv.
policie velikonoce řidič alkohol kontrola

ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Policejní hlídka zastavila sedmatřicetiletého muže ve vozidle Volkswagen Polo v polovině dubna letošního roku na Holešovsku. „Dechová zkouška ukázala 0,22 promile a testy na drogy zase to, že před jízdou užil amfetamin, metamfetamin a kokain,“ popsala policejní mluvčí Barbora Balášová.

Řidič přiznal drogy i alkohol, ale odmítl odběr krve a moči. Další jízdu mu policisté zakázali, protože u sebe ale neměl řidičský průkaz, nemohli mu ho na místě zadržet.

„Mít ho ani nemohl, protože mu jej zadrželi olomoučtí policisté pár dní před tímto incidentem,“ doplnila Balášová.

Protože ale hříšník při policejní kontrole nepředložil ani občanku či jiný doklad a místo svého uvedl bratrovo jméno, dostal do mimořádně prekérní situace i svého sourozence.

„Úmyslně se vydával za svého bratra, v důsledku čehož byl jeho bratr oznámen správnímu orgánu. A následně mu byla uložena pokuta a zákaz řízení na jeden rok,“ popsala Balášová.

Protože ale měl svůj řidičský průkaz stále v bezpečí u sebe, nakonec pěšky chodit nemusel. Na úřední oznámení, že má věc řešit, reagoval oficiální stížností. „Tím pádem se věc vrátila k nám a vysvětlila se,“ doplnila mluvčí.

Jeho povedenému bratrovi však hrozí pokuta ve výši minimálně 25 tisíc korun a zákaz řízení na nejméně jeden rok za jízdu pod vlivem a porušení zákazu řízení. Kromě toho může jít až na dva roky do vězení za poškození cizích práv. To už je kvalifikováno jako trestný čin.

Autor:
zpět na článek