Podnikatelem roku Zlínského kraje se stal David Karásek z mmcité

  8:28,  aktualizováno  9:20
Po sérii cen udělených regionálním Podnikatelům roku v českých krajích se udílení cen přesunulo na Moravu. První krajský vítěz se vyhlašoval ve Zlíně, kde si cenu vybojoval David Karásek ze skupiny mmcité.

„David Karásek se zaměřuje na design ve veřejném prostoru a díky jeho úsilí se prostředí, které slouží nám všem, kultivuje a mění k lepšímu. Jsem velmi ráda, že i letos můžeme veřejnosti představit podnikatele, kteří šíří dobré jméno značky Czech Made po světě a kteří nás svým inovativním přístupem inspirují a posouvají kupředu,“ vysvětluje Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.

„Vítězství v kraji je pro mě překvapení, ale vnímám to spíš jako vítězství týmu a trochu i jeho lídra,“ uvedl David Karásek po vyhlášení.

Ve Zlínském kraji se regionální vítěz vyhlašoval poosmé. Každoročně se ve Zlínském kraji přihlásí osobnosti s inspirativním podnikatelským příběhem a kraj má i svého celorepublikového vítěze. Tím se v roce 2016 stal Petr Chmela, spolumajitel a zakladatel společnosti Tescoma.

„Jsem velmi rád, že tato soutěž pomáhá zviditelňovat jejich příběhy, které se tak mohou stát inspirací pro ostatní. Vedle zdravotníků jsou teď také podnikatelé naši hrdinové,“ říká hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

V čele poroty, která kromě regionálních premiantů vybírala i celorepublikového vítěze, zasedl Oliver Dlouhý (Kiwi.com) a spolu s ním i další držitelé titulu EY Podnikatel roku, jako například František Piškanin z firmy Hopi, Zbyněk Frolík z Linetu či spoluzakladatel Avastu Eduard Kučera.

Národní vítěz bude vyhlášen 7. dubna a v červnu 2021 se následně zúčastní světového finále v Monte Carlu.

Autor: