Na stavbě vypil tři piva a litr tvrdého alkoholu, pak kličkoval autem domů

  10:06
Téměř čtyři promile alkoholu nadýchal řidič, který kličkoval Brumovem-Bylnicí na Zlínsku a ohrožoval ostatní auta. Policistům, kteří jej zastavili, přiznal, že od rána popíjel na stavbě.

Událost se stala ve středu ve tři hodiny odpoledne. Nekoordinované jízdy šestapadesátiletého šoféra červeného volkswagenu si všiml policista, který měl zrovna volno. 

„Tušil, že něco nebude v pořádku a zavolal svým kolegům, kteří měli právě službu,“ popsala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na videu, které zveřejnila policie, je vidět, jak řidič červeného vozu vjíždí do protisměru a nereaguje na troubení za ním jedoucího vozidla. Kličkující auto zanedlouho dostihli policisté a za pomoci výstražných znamení jej zastavili. 

„Na první pohled bylo zřejmé, že muž je pod vlivem alkoholu. Byl z něj cítit silný zápach, měl nekoordinované pohyby a téměř mu nebylo rozumět,“ přiblížila Kozumplíková.

Muž policistům sdělil, že od rána pracoval na stavbě. Během té doby prý vypil tři piva a zhruba litr tvrdého alkoholu. 

Dechová zkouška odhalila u řidiče hodnotu 3,7 promile alkoholu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu.

„Následující den mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až jeden rok odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel,“ doplnila policejní mluvčí. 

Autor: