Žďárská firma otevřela nabíjecí stanici pro elektromobily, služba je zdarma

  14:46
Inženýrská firma DEL ze Žďáru nad Sázavou otevřela před svým sídlem ve Strojírenské ulici nové nabíjecí místo pro elektromobily. Společnost má vývoj a výrobu nabíjecí infrastruktury ve svém portfoliu. První „DEL charge point“ je osazen střídavou nabíjecí stanicí i stejnosměrnou rychlonabíječkou, která umožní dobít baterii již do třiceti minut.

Nové nabíjecí místo před sídlem společnosti DEL je osazeno dvěma nabíječkami. Po zastřešení bude „DEL charge point“ propojen i s fotovoltaickými panely. | foto: DEL.cz

Společnost tak chce podpořit zájem o elektromobilitu a představit své řešení co největšímu okruhu uživatelů.

„Jsme výrobci nabíjecích stanic, které jsou výsledkem našeho vlastního vývoje. Je tak naprosto logické, že jsme se je rozhodli ukázat i přímo před sídlem naší společnosti. Zároveň chceme nabídnout obyvatelům města nebo návštěvníkům regionu další službu,“ řekl Jiří Kabelka, výkonný ředitel společnosti DEL.

Podle něj má žďárská firma v plánu do budoucna nabízet nabíjecí stanice jako ucelené řešení. „Zatím jsme spustili nabíječky, do konce roku však přidáme i střechu s fotovoltaickými panely. Rádi bychom tím ukázali, že naše nabíjecí infrastruktura si rozumí i s obnovitelnými zdroji energie,“ popsal ředitel Kabelka přístup k elektromobilitě.

Minimálně do konce prázdnin zde bude možné nabít elektromobil zdarma, pak firma letní akci vyhodnotí. „Zatím máme elektřinu a kávu zdarma. Každý však může přispět do kasičky na charitu,“ dodává Kabelka. 

Ve Žďáře nad Sázavou je možné elektromobily nabíjet také na centrálním parkovišti nebo třeba u Kauflandu a penzionu V Kapli. Radnice s potřebami pro elektromobilitu počítá při rekonstrukcích nebo rozšiřování parkovišť na sídlištích.

Autor: