iDNES.cz

Ve Velké Bíteši roky vyhlížejí supermarket, Lidl má otevřít v roce 2023

  15:24
Vybudování supermarketu ve Velké Bíteši je téma, o kterém se ve městě hovoří už pěknou řádku let. Ve více než pětitisícovém sídle u dálnice D1 ale zatím místní stále nakupují pouze v prodejnách menšího typu, jako je například Flop, Pramen, COOP nebo Hruška.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Aneta Čapková pro iDNES.cz

V minulosti byly pro supermarket ve hře různé lokality a v posledních letech, kdy se již konečně rozhodlo o finálním místě jeho výstavby, také různé termíny.

I ten doposud poslední, s datací dokončení stavby během letošního a následujícího roku, musel být, i vzhledem ke koronavirové krizi, posunut. Jistá však zatím zůstává lokalita, kde má prodejna Lidl jako součást obchodní zóny vyrůst. Jedná se o Vlkovskou ulici na severozápadním okraji města.

„Podle informací, které mám k dispozici, si společnost Lidl nyní chystá doklady ke stavebnímu řízení a všechno běží tak, aby do konce příštího roku byly hotové inženýrské sítě a páteřní komunikace a do června 2023 byl pak dokončen samotný obchodní dům,“ nastínil aktuální výhled velkobítešský starosta Milan Vlček.

Podle podmínek města k územnímu řízení stavby je vydání stavebního povolení vázáno na podpis dohod. Ty nastavují určitá kritéria ohledně vybudování části technické a dopravní infrastruktury v rámci celé obchodní zóny, která bude následně předána do vlastnictví Velké Bíteše.

„Město požaduje dohled při výstavbě, dodržení dohodnutých parametrů jednotlivých stavebních částí a rovněž předjednaných termínů realizace,“ vyjmenoval starosta.

Posun příprav u celé akce je teď podle jeho slov vidět také na katastrální mapě. „Vlastníkem pozemku pod budoucím marketem je již společnost Lidl,“ dodal Milan Vlček.

Zatím žádné podrobnosti

Sama společnost však k plánovanému bítešskému supermarketu podrobnosti ještě nesdělila.

„Ke zmíněné lokalitě nemáme aktuálně žádné informace. V případě zahájení výstavby nových prodejen či modernizace stávajících však veřejnost i média s předstihem informujeme,“ vyjádřil se Tomáš Myler, tiskový mluvčí společnosti Lidl.

Ve Velké Bíteši by měl být supermarket součástí obchodního centra, které nabídne širší spektrum prodeje a služeb. Areál s rozsáhlým parkovištěm vyroste ve Vlkovské ulici, konkrétně na ploše za čerpací stanicí Bítešské dopravní společnosti. Sousedit tak bude s městským sídlištěm U Stadionu.

zpět na článek