Holky na WhatsAppu. Tři zpěvačky složily a nahrály v karanténě song

  8:50
Píseň Holky na WhatsAppu odráží pocity tria zpěvaček v čase karantény kvůli koronaviru. „Od zítřka se všechno ruší, zavírají kina, školy, no snad celou planetu,“ začíná text, který napsala Petra Sladká. Společně s Markétou Schimmerovou Procházkovou a Simonou Zástěrovou na mobil nahrály klip, ve kterém si v refrénu ťukají na dálku sklenkou vína.

Markéta Schimmerová Procházková, Simona Zástěrová a Petra Sladká (zleva) zpívaly i během karantény. Každá zvlášť si doma na mobil natočila video a vznikl klip. | foto: Facebook Petry Sladké

Text vznikl na základě společného sdílení každodenních pocitů prostřednictvím whatsappové komunikace. „Napadlo mě, že bych mohla pocity uspořádat a dát jim veršovanou podobu,“ podotýká autorka textu, devětatřicetiletá Petra Sladká.

Song je silně autobiografický: Simona Zástěrová zmiňuje rodný Humpolec, Markéta Schimmerová Procházková zase připomíná mateřské povinnosti – ale i vystoupení s rouškou v Hudebním divadle Karlín. „Videa jsme každá natáčela zvlášť doma. O finální podobu, hudbu i střih videoklipu se postarala Petra,“ přibližuje Simona Zástěrová.

Dvaadvacetiletá zpěvačka z Humpolce zvládla i natočení dalšího klipu, Janett. Na dálku se spojilo prostřednictvím sdílených materiálů šest muzikantů z Humpolce, Prahy a Jihlavy.

„Někteří by se osobně asi nikdy nesetkali,“ uvedl třiapadesátiletý Martin Dvořák.

Skladba vznikla před 26 lety při narození Dvořákovy dcery Jany. „Ale na svět přišla až nyní. Spolupráci na dálku jsme si užili,“ líčí humpolecký hudebník. Domácí videa jednotlivých vystupujících sestříhal Karel Kříž, který v klipu hraje na bubny.

Simona Zástěrová během karantény zveřejnila i komorní vystoupení s Martinem Dvořákem jako „Koncert z garáže“. Místo plánovaného vystoupení v Divadle Za Komínem v Humpolci potěšili posluchače alespoň prostřednictvím YouTube kanálu. „S kapelou M-Quartet už máme naštěstí termíny koncertů a těšíme se na Letní platformu v Humpolci v parku Stromovka,“ zve Zástěrová na akci, jež se koná 9. července.

Markéta Schimmerová Procházková si na začátku dubna zazpívala s Martinem Písaříkem v Hudebním divadle Karlín. „Napsali jsme si nápady a Martin vymyslel, že vezme kytaru a uděláme táborákový večer. Přímo na vystoupení připravil i vlastní text na píseň Once,“ vzpomíná čtyřiatřicetiletá rodačka z Jihlavy.

V polovině června si muzikálová zpěvačka zazpívala už před publikem. Na zámku Opočno v rámci Koncertu pod hvězdami karlínské divadlo prezentovalo představení Čas růží.

Autor: