Hádka bezdomovců skončila pokusem o vraždu, útočník skončil v cele

  10:42
V policejní cele skončil bezdomovec, který ve Velkém Meziříčí po hádce zaútočil na druhého bezdomovce nožem. Zraněného převezli záchranáři do nemocnice, kde ho lékaři operovali. Útočník je ve vazbě. V případě odsouzení mu hrozí vězení dvanáct až dvacet let za pokus o vraždu.
Vazební věznice Hradec Králové

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Událost se stala ve středu večer ve Velkém Meziříčí v blízkosti zahradní chatky v lokalitě Zelený kout.

„Kriminalisté z odboru obecné kriminality vyšetřují případ pokusu vraždy. Z tohoto zvlášť závažného zločinu obvinili dvaatřicetiletého muže, který putoval v pátek do vazební věznice v Brně,“ řekla krajská mluvčí policie Dana Čírtková. 

Ve středu večer přijalo operační středisko policie informaci o fyzickém napadení mezi dvěma bezdomovci ve Velkém Meziříčí v blízkosti zahradní chatky v lokalitě Zelený kout.

Policisté na místě zjistili, že muži společně obývají zahradní chatku a došlo mezi nimi k incidentu, po kterém mladší z dvojice zaútočil na druhého nožem. Vážně ho zranil a utekl.

„Bezprostředně po činu ho zadrželi policisté a převezli do policejní cely. Zraněného třiašedesátiletého muže převezla posádka zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Brně, kde se musel podrobit operaci. Nůž, kterým muž na svého spolubydlícího zaútočil, policisté na místě zajistili,“ popsala Čírtková.

Případem se začali zabývat kriminalisté a v pátek obvinili pachatele z pokusu vraždy. Policisté nadále vyšetřují, co bylo motivem útoku.  

Státní zástupce podal ve stejný den návrh na vazbu, který okresní soud ve Žďáru nad Sázavou akceptoval. „Muže přímo od soudu policisté eskortovali do vazební věznice v Brně. Obviněnému muži hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody v trvání dvanácti až dvaceti let,“ dodala Čírtková. 

V Kraji Vysočina policisté letos vyšetřovali dvě dokonané vraždy a dvě vraždy ve stádiu pokusu. Ve všech případech se jim podařilo případy objasnit.

Autor: