iDNES.cz

Malý terminál je před dokončením, žďárská ulice se otevře za dva týdny

  17:10
Uzavírka Studentské ulice ve Žďáře nad Sázavou potrvá podle vedení města už jen necelé dva týdny. Výsledkem prací za 7,3 milionu korun bude zrekonstruovaná ulice se dvěma novými prodlouženými autobusovými zastávkami. Vzniká zde malý přestupní terminál.

Studentská ulice na fotografii z průběhu rekonstrukce. | foto: Městský úřad Žďár nad Sázavou

„Vzniká přestupní terminál s moderními zastávkami. Místo bylo zvoleno strategicky, na jednom místě je poliklinika, obchod i školy,“ říká starosta Martin Mrkos. Studentskou projíždí značná část linek MHD.

Nové je veřejné osvětlení, chodníky i vozovka. „Místo se celkově zkultivovalo, veřejný prostor doznal značné kvalitativní změny,“ říká Mrkos. Na jaře bude vysazena zeleň.

Zastávky mají být vybaveny novými přístřešky, povrch zálivů bude z žulových kostek, chodníky z betonové dlažby, a místní komunikace z asfaltu, píše se na webových stránkách města.

S vybudováním zastávky došlo rovněž k rekonstrukci navazujících chodníků, sjezdů na místní komunikaci, přechodu pro chodce i místní obslužné komunikace.

Poslední přichází na řadu silnice. „Při stavbě se ukázalo, že kufr vozovky byl ve špatném stavu, takže muselo dojít ke kompletní sanaci a zhutnění podloží,“ vypočítává.

I když radnice původně informovala o tom, že se opravená ulice otevře 8. prosince, mluvčí města Matěj Papáček nakonec opravil datum s tím, že k tomu dojde až o dva dny později. Podle smlouvy mají dokončovací práce pokračovat i na jaře 

Autor:
zpět na článek