Léto Ester Ledecké? Kolo ne, raději windsurfing

  12:46
Novoměstského podniku Světového poháru horských kol, který se koná tento víkend, se účastní několik olympijských vítězů včetně Brita Pidcocka nebo Švýcarky Neffové. Velkou pozornost – byť v sobotu mimo hlavní program – však budila hvězda z jiného sportu.

Díky spolupráci organizátorů a jednoho ze sponzorů se ve Vysočina Areně zastavila Ester Ledecká. „Máme šedesát minut. Neboj se, dej nám sem svůj památníček,“ pobízel moderátor akce Tomáš Lachman nesmělé zájemce o autogram aktuálně nejblyštivější české sportovní hvězdy.

„Jezdím na lyžích jako Ester,“ špitla malá Eliška, která stála první ve frontě, už s cenným podpisem.

„Že jsme byli první, to nás překvapilo, byli jsme si předtím pro podpis Ondry Cinka, sbíráme sportovní idoly,“ zmínil očividně spokojený tatínek Pavel Hejcman, který s rodinou přijel z Ostravy.

„O této doprovodné akci jsme ani nevěděli. Super překvapení, speciálně naše dcera je její velká fanynka, je taky zapálená do sportu. Možná to jednou bude cenná fotka,“ řekl.

Ester Ledecká, trojnásobná olympijská vítězka, která mistrně ovládá snowboard i sjezdové lyže, se hodinu trpělivě podepisovala a pózovala zájemcům o společná selfíčka.

Když už se zdálo, že je vidět konec řady, opět se objevili noví zájemci. A to i přesto, že se autogramiáda konala v dopoledním termínu místo večera, jak bylo původně plánováno.

Během podpisové akce kývla Ester Ledecká i na pár otázek. „Kromě přípravy na ledovci jezdím už roky do Řecka, kde v podstatě měsíc a půl běhám, skáču, jezdím na surfu. Dělám kondici tam, zvedám i činky, tam se vyřádím,“ řekla iDNES.cz.

Rodina Ledeckých má svůj druhý domov na ostrově Lefkada a windsurfing je další z řady vášní sedmadvacetileté sportovkyně.

I když se Ledecká objevila na bikerské akci, kolo v přípravě nemá. „Hrozně málo, když už, tak jezdím na rotopedu na vyjetí nebo nějaké intervaly. Když už jsem venku, tak spíš na surfu,“ ujišťuje.

Světový pohár horských kol se letos konal ve stejném termínu jako vyhlášená pouť v sousedním Žďáře nad Sázavou. Právě tam si Ledecká před pár lety vyzkoušela pouťový biatlon, svéráznou akci, při níž účastníci na běžkách obráží pouťové střelnice.

„To bylo vtipný. Nedávno jsem našla nějaké staré fotky a fakt dobrý,“ pobavila ji pár let stará vzpomínka. Jenže do Žďáru nad Sázavou už nejezdí, se svým tehdejším přítelem už není.

Autor: