Vandalové poničili rozhlednu v Jihlavě, magistrát ji musel nechat uzavřít

  11:44
I když je letní turistická sezona v plném proudu, pracovníci jihlavské radnice museli uzavřít rozhlednu v jihlavské Věžní ulici. Vyhlídku v centru města, zabudovanou do historických hradeb nad parkem skladatele Gustava Mahlera, totiž před týdnem poničili vandalové.

Vandalové vykopali drátěné výplně na plotech rozhledny u jihlavského parku Gustava Mahlera.. Proto se teď dovnitř nesmí. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

„Vykopali drátěné výplně na plotech. Vyhlídka se tak stala nebezpečnou pro návštěvníky a město bylo nuceno ji dočasně zavřít. Firma, která nám dodává opravy podobného typu, vyhlídku opraví tento týden. Předpokládá se tedy, že se během příštího týdne opět otevře. Záleží na počasí, které nám ale na začátku týdne moc nepřálo,“ uvedla mluvčí magistrátu Aneta Hrdličková.

Rozhledna v tomto místě stojí od roku 2009 jako součást Mahlerova parku. Je z ní vidět kromě jiného Brána Matky Boží.

Stavební práce tehdy stály téměř 32 milionů korun, ale tyto peníze nebyly jen na stavbu vyhlídky. Za tyto miliony se celá někdejší tržnice v Benešově ulici přeměnila do dnešní parkové úpravy s rozhlednou nad hradbami.

Vyhlídka je vysoká necelých deset metrů a strážníci ji pravidelně na noc zamykali. Návštěvníky rozhledny přesto už dříve občas nemile překvapily výkaly na schodech, zápach či různé odpadky.

Vandalství vedení Jihlavy v poslední době trápí čím dál víc. Výrostci přidělávají práci hlavně správcům hřišť a sportovišť. Vytrhání sedaček na tribuně u hřiště TJ Sokol Bedřichov dokonce řeší policie.

Autor: