Uklízí po tobě maminka? ptá se Třebíč v nové kampani nepořádných lidí

  8:48
Vedení třebíčské radnice přitvrdilo v přístupu k nepořádným lidem, kteří odhazují odpadky, kde se jim zamane. Od května jsou po městě rozmístěné nové zelené cedule s otázkou: Proč odhazuješ odpadky? Pod ní jsou čtyři odpovědi: Jsem hlupák. Příroda je mi fuk. Uklízí po mně maminka. Všechno výše uvedené.

Na různých místech Třebíče se na počátku května objevily tyto zelené cedule. Radnice jimi míří na nepořádné občany a turisty. | foto: Archiv Městského úřadu Třebíč

„Chceme tím lidi upozornit, že dělat si nepořádek ve vlastním městě je hloupost. Doma také nehází papírky, obaly a plastové kelímky a lahve na zem,“ vysvětluje starosta Třebíče Pavel Pacal.

Cedule jsou umístěny u veřejných odpadkových košů, a to především tam, kde lidé odpadky odhazují na zem. Například v Libušině a Týnském údolí, v Lísčí, na Hrádku, na Krajíčkově stráni, u Lubí a na dalších místech.

V boji s nepořádkem chtějí v Třebíči pokračovat.

„Pozvolna začínáme s kampaní Nebuď prase, pro kterou nám kreslí obrázky kreslíř z nedalekých Okříšek Štěpán Mareš. Cílem je opět jediná věc. Aby si lidé uvědomili, že odpadky patří do košů a kontejnerů k tomu určených, ne na zem kdekoli je napadne,“ konstatoval Pacal.

„Máme krásné město s památkami UNESCO. A chceme, aby tady bylo hezky,“ dodal třebíčský starosta.

Autor: