Benzinku přepadl cizinec z východu, po půl roce ho chytili na letišti

  13:56
Po více než půl roce se policistům podařilo dopadnout muže, který koncem srpna se zbraní v ruce přepadl čerpací stanici v Polné na Jihlavsku. Pachatelem byl 33letý cizinec z východní Evropy. Zadržen byl při pasové kontrole v Praze na letišti.

Muž obsluze vyhrožoval nožem a po vydání peněz s nimi utekl. | foto: Policie ČR

Muž přepadl čerpací stanici v Jihlavské ulici loni 27. srpna. Do prodejních prostor vešel kolem páté hodiny ranní, ozbrojen byl nožem. Maskoval se kšiltovkou a šátkem.

„Pod pohrůžkou použití nože přinutil obsluhu, aby mu vydala finanční hotovost. Ze strachu o svůj život mu pracovnice čerpací stanice peníze vydala a pachatel z místa následně utekl,“ popsala přepadení policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Kolik peněz si pachatel z čerpací stanice odnesl, policie neuvedla.

Na základě sesbíraných důkazů, záběrů z kamerového systému a poznatků od veřejnosti, kterou při vyšetřování požádali o pomoc, kriminalisté vytipovali možného pachatele. Naznali, že čerpací stanici vyloupil cizinec, který se pohybuje po celé republice a často se vrací do svého domovského státu. Po muži už loni vyhlásili celostátní pátrání.

Dopadnout se ho ovšem podařilo až o uplynulém víkendu. „V sobotu krátce před polednem přišla od kolegů z cizinecké policie zpráva, že hledaného muže zadrželi v Praze při pasové kontrole na letišti,“ oznámila Rázlová.

Cizince si převzali policisté z Jihlavy, eskortovali ho do cely a zahájili trestní stíhání.

„Třiatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ uvedl vedoucí jihlavské kriminálky Radomír Němec.

Případ policisté i nadále prošetřují. Na konečné výsledky a soudní proces si podezřelý muž počká ve vazbě. Na návrh státního zástupce ho tam na přelomu týdne poslal soudce.

Záběry z kamerového systému čerpací stanice ze srpna 2020:

Autor: