Podvodnice nabízela štěňata, která neměla. Zájemce obrala o desítky tisíc

  15:58
Policie dopadla podvodnici, která na internetu v minulých měsících nabízela k prodeji štěňata dvou ras a elektroniku. Od důvěřivců vylákala téměř osmdesát tisíc korun. Za trestný čin jí hrozí až dva roky za mřížemi.

Letos v létě si chtěl milovník psů pořídit štěně japonského psího plemene Shiba-Inu, jenže sedl na lep podvodnici. Když mu došlo, že neuvidí psa ani peníze, ohlásil vše na policii.

„Koncem letošního června zareagoval poškozený muž na nabídku prodeje štěněte Shiba-Inu. Po domluvě s prodejcem uhradil na bankovní účet zálohu v řádu několika tisíc korun. Nedočkal se však ani štěňátka, ale ani vrácení svých peněz,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Pelhřimovští policisté z oddělení hospodářské kriminality následně začali shromažďovat další a další případy obdobných podvodů z celé republiky, přičemž zjistili, že na seznamu inzerentky se ocitlo celkem sedmnáct poškozených.

„Důkladným prověřováním se kriminalistům podařilo odhalit čtyřiadvacetiletou ženu, která pobývala na Karlovarsku, a zahájila její trestní stíhání. Obviněna byla z trestného činu podvodu,“ uvedl Martin Petrák, vedoucí oddělení hospodářské kriminality.

Podle něj žena od poloviny letošního března do konce června nabízela k prodeji štěňata ras Shiba-Inu a sibiřského husky a dále i herní konzoli, ve skutečnosti však nic z toho nevlastnila. Od zájemců si pak na různé bankovní účty nechala posílat zálohy, přičemž celkově vyinkasovala přes 76 tisíc korun.

„Za spáchání uvedené trestné činnosti obviněné ženě hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodal Martin Petrák. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

Autor: