Podvodníci nabízejí lidem u opravené silnice nové vjezdy, vyjdou mnohem dráž

  8:42
Ve Žďáře nad Sázavou právě končí rekonstrukci sídliště Pod Vodojemem. Toho využívají podvodníci, kteří nabízejí obyvatelům drobnější dokončovací práce. Často jsou ale výrazně předražené. Před pochybnými nabídkami varuje žďárská radnice.

„Dostali jsme několik upozornění od občanů na nekalé jednání neznámých, slovensky hovořících pracovníků. Ti nabízejí obyvatelům domů opravu vjezdů a jiné stavební práce. Tyto práce jsou ale i desetkrát dražší, než je obvyklá cena,“ upozornil žďárský starosta Martin Mrkos.

Takzvaní „šmejdi“ se dle jeho slov mohou vydávat i za personál zhotovitelských firem Colas či Gremis.

Jednu partu nabízející položení dlažby za přemrštěné ceny se povedlo policii již odhalit a následně vykázat z města. „Byla to skupina, která tu nepůsobí dlouhodobě, šlo o nájezdníky,“ přiblížil Martin Kunc, vedoucí žďárských strážníků.

Bohužel se podle něj ukázalo, že minimálně v jednom případě byli někteří podvodníci úspěšní. „Občan si s nimi nasmlouval zhotovení dlažby za určitou částku, při platbě pak byla suma navýšena zhruba trojnásobně. Naštěstí jim navýšení neuhradil,“ popsal Kunc.

Snahou strážníků a policie nyní je podvodníky dohledat a ztotožnit. Jakékoliv poznatky k jednání těchto osob mohou obyvatelé sdělit na linku 156.

Autor: