Řidiči na Vysočině popíjeli, nadýchali 3 a 2 promile

  11:54
Se dvěma opilými řidiči měli v pátek co do činění policisté na Vysočině. V Křižanově nadýchal 63letý 3,11 promile, v Bystřici nad Pernštejnem pak 32letému muži naměřili 2,07 promile. Oběma policisté zadrželi řidičské průkazy a zakázali jim další jízdu, uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

Osobní auto Citroen Xsara projíždělo Křižanovem u Velkého Meziříčí v pátek po půl třetí odpoledne.

Při silniční kontrole policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Poté ho vyzvali k provedení dechové zkoušky, jejíž výsledek byl pozitivní - 2,98 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška 3,11 promile,“ popsala Čírtková.

Policisté proto zakázali třiašedesátiletému muži další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz.

Popíjel i řidič v Bystřici

„Dalšího silně podnapilého řidiče zadrželi policisté z obvodního oddělení Bystřice nad Pernštejnem v pátek v nočních hodinách,“ uvedla mluvčí.

Muž také usedl za volant svého vozu Ford Fiesta poté, co se napil alkoholu. „Jel po ulici Okružní, Hornická a Novoměstská v Bystřici nad Pernštejnem. Policejní hlídka vozidlo zastavila na ulici Rácová,“ upřesnila mluvčí Čírtková. 

Policisté vyzvali řidiče k provedení dechové zkoušky, jejíž výsledek byl pozitivní, nadýchal 1,86 promile alkoholu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška, a to 2,07 promile.

I tento dvaatřicetiletý řidič tak na místě přišel o řidičský průkaz a nesměl už dále pokračovat v jízdě.

„V obou případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavřela Čírtková.

Autor: