Personál novoměstské nemocnice se bude cvičit na možný násilný útok

  8:48
Bezmála 250 pracovníků novoměstské nemocnice se bude učit, jak správně zareagovat na případný násilný útok. Na semináře, jež padesát členů personálu poprvé absolvovalo už loni, se zařízení povedlo získat 1,5 milionu korun od ministerstva zdravotnictví.

„Protože se loňská akce zdravotníkům velice líbila, rozhodli jsme se letos o dotaci požádat znovu. Díky vyšší podpoře se seminářů zúčastní pětkrát více zdravotníků napříč celou nemocnicí,“ upřesnila mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Na kurzu se jeho účastníci naučí, jak předcházet rizikovým situacím, identifikovat útočníka či vést krizovou komunikaci.

„Seminář bude průběžně prokládaný modelovými situacemi, které se reálně staly,“ přiblížil program Miloslav Švéda, jednatel společnosti SEC Agency, jež kurzy povede.

Své nově nabyté dovednosti pak budou moci absolventi otestovat na praktickém cvičení, které proběhne stejně jako loni v součinnosti s policisty.

„Je dobré zjistit, jak v reálné situaci člověk zareaguje, jak v uzavřeném prostředí zní výstřel ze zbraně nebo jak je cítit střelný prach. Díky takovým cvičením zdravotníci budou umět zareagovat,“ dodal Švéda.

Ze získaných peněz nemocnice svým zaměstnancům pořídí rovněž bezpečnostní pomůcky - například taktické svítilny, osobní alarmy, pepřové spreje a taktická pera.

Loňský kurz pro novoměstské zdravotníky:

Autor: