Na Jihlavsku se srazil vlak s osobním autem, řidič střet nepřežil

  9:44,  aktualizováno  14:42
Ve čtvrtek před půl osmou ráno se na Jihlavsku srazil osobní vlak s autem. Šedesátiletý řidič zřejmě přehlédnul blížící se vlak a vjel mu do cesty. Střet nepřežil. Trať byla zavřená přibližně šest hodin.

Tragická nehoda na železničním přejezdu u obce Mysliboř směrem na Sedlejov na Jihlavsku. (28. října 2021) | foto: Policie ČR

„Dnes v 7:24 hodin jsme na integrovaném operačním středisku přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala na železničním přejezdu u obce Mysliboř směrem na Sedlejov na Jihlavsku,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Střetl se tam motorový vlak a osobní auto. Ve vlaku cestovalo celkem šest lidí, v autě jenom jeho řidič. 


Následky střetu jsou fatální. Řidič zůstal ve vozidle zaklíněný a na místě podlehl následkům těžkých zranění. Ve vlaku se nikdo nezranil. 

„Policisté z Dopravního inspektorátu Jihlava prvotním šetřením na místě zjistili, že šedesátiletý řidič vozidla projížděl po silnici ve směru od Mysliboře na Sedlejov a z dosud nezjištěných příčin přehlédl přijíždějící osobní vlak. Další okolnosti tragické dopravní nehody vyšetřují policisté z dopravního inspektorátu Jihlava,“ řekla Čírtková.

Na trati Kostelec u Jihlavy - Slavonice poté jezdily náhradní autobusy, provoz byl obnoven asi po šesti hodinách. 


Škoda byla odhadnuta na 520 000 korun, z toho 450 000 na vlaku a 70 000 na automobilu. „Drážní inspekce na místě prováděla šetření příčin a okolností vzniku této mimořádné události,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Autor: