iDNES.cz

Řidič dodávky nepřežil střet s kamionem vezoucím auta, tah na Znojmo stál

  13:08,  aktualizováno  18:30
U Rančířova na Jihlavsku se srazila dodávka s kamionem převážejícím auta. Jeden člověk při nehodě zemřel, další utrpěl zranění. Kvůli nehodě byl na šest hodin uzavřen hlavní silniční tah mezi Jihlavou a Znojmem.

Kvůli srážce dodávky a kamionu převážejícímu automobily byl uzavřen hlavní silniční tah z Jihlavy na Znojmo. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala před půl dvanáctou na silnici I/38. Dodávka se s kamionem střetla čelně. Při nehodě bylo na silnici poškozeno ještě další nákladní auto a jedno osobní.

„Řidiče dodávky již nebylo možné zachránit a svým vážným zraněním na místě události podlehl. Řidiče kamionu transportovali zdravotníci s lehčím zraněním na urgentní příjem Nemocnice Jihlava,“ přiblížil mluvčí zdravotnické záchranné služby na Vysočině Petr Janáček.

Vyprostit oba řidiče ze zdemolovaných kabin museli hasiči. Havarovaný kamion skončil kabinou v příkopu a návěsem zablokoval celou silnici, dodávka je zcela zničená.

„Silnice bude několik hodin zcela neprůjezdná,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Tah se povedlo zprůjezdnit až po šesti hodinách, tedy v 17:30.

Policisté odkláněli veškerou dopravu do 3,5 tuny ve Stonařově a v Jihlavě přes Brtnici.

„Nákladní vozidla musela zůstat na silnici I/38, případně mohou zvolit s předstihem jinou trasu,“ dodala Čírtková.

V Jihlavě policisté doporučovali řidičům nákladních vozidel využít dálnici D1 a pokračovat na Brno a přes Velké Meziříčí.

Nehoda se stala na vytížené silnici I/38 jen kousek od Jihlavy. Hlavní tah na Znojmo musel být uzavřen.

Nehoda se stala na vytížené silnici I/38 jen kousek od Jihlavy. Hlavní tah na Znojmo musel být uzavřen.

Autor:
zpět na článek