Řidič prorazil zábradlí a spadl z mostu na střechu doprostřed cyklostezky

  8:28
Z mostu na okraji Jihlavy spadl o víkendu dvaadvacetiletý řidič s Volkswagenem Passat. Vůz prorazil zábradlí a dopadl přímo na novou cyklostezku.

Passat prorazil zábradlí a zřítil se z mostu přímo na cyklostezku. Řidič z nehody vyvázl jako zázrakem bez zranění. | foto: Policie ČR

Mladý šofér v neděli před druhou hodinou odpoledne mířil od dálničního přivaděče do jihlavské průmyslové zóny. Na mostě přes přivaděč, cyklostezku a železniční trať vyjel ze silnice.

„Přední částí vozidla narazil do zábradlí, které prorazil, a automobil následně dopadl na cyklostezku,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Auto zůstalo ležet přímo na asfaltové stezce na střeše. Řidič z hrůzně vypadající nehody vyvázl bez zranění a nezranil ani nikoho na cyklostezce. Podle dechové zkoušky před jízdou nepožil žádný alkohol.

Celkovou škodu na voze, zábradlí mostu a oplocení cyklostezky policisté vyčíslili zhruba na sto tisíc korun. Veškeré okolnosti nehody dále prošetřují.

Nehoda se stala na mostě přes dálniční přivaděč, cyklostezku a železnici směrem do Průmyslové ulice na severním okraji Jihlavy.

Nehoda se stala na mostě přes dálniční přivaděč, cyklostezku a železnici směrem do Průmyslové ulice na severním okraji Jihlavy.

Autor: