iDNES.cz

Nehoda uzavřela dálnici D1 směrem do Brna, tvořily se kilometrové kolony

  14:32,  aktualizováno  15:03
Všechny složky integrovaného záchranného systému vyrazily k nehodě tří vozidel na dálnici D1 na 102. kilometru směrem do Brna. Dálnice byla mezi 90. a 104. kilometrem uzavřena kvůli přistání vrtulníku. Ten transportoval jednoho těžce zraněného do nemocnice v Brně. Dalšího zraněného převezli záchranáři do jihlavské nemocnice.

Pohled z kamery na dálnici D1 na 98,8. kilometru, kvůli nehodě se směrem do Brna tvoří kolony. (21. srpna 2021) | foto: Ředitelství silnic a dálnic

„Z dopravní nehody na dálnici D1 jsme ošetřili dva dospělé pacienty. Jednoho jsme s lehčím zraněním převezli do nemocnice v Jihlavě. Druhého jsme letecky transportovali s těžším zraněním do nemocnice v Brně,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí záchranné služby Petr Janáček.

Za nehodou, která se stala po třinácté hodině, se utvořila několikakilometrová kolona. Dálnice byla směrem do Brna více než hodinu průjezdná jedním jízdním pruhem. Ve 14:35 policie provoz zcela obnovila. Nicméně podle webu dopravníinfo.cz je i po patnácté hodině v místě několikakilometrová kolona. 

„Střetla se zde dvě osobní a jedno nákladní auto. Příčiny a okolnosti vyšetřují policisté z dálničního oddělení Velký Beranov,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Dana Čírtková.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek