Migrant měl namířeno do Itálie. Místo toho na D1 vypadl z kamionu

  8:34
Migrantovi z Alžírska se v úterý překazily plány. Namířeno měl do Itálie, svou cestu ale předčasně ukončil na D1 ve směru na Prahu, kde vypadl z podvozku kamionu. Jeho tělo se po pádu odrazilo na okraj příkopu vedle dálnice. Do Česka se nejspíš dostal nelegálně, u sebe neměl ani žádné doklady.

ilustrační snímek | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Další velmi těžko uvěřitelný případ se stal v úterý na dálnici D1. V odpoledních hodinách policisté z krajského ředitelství kraje Vysočina přijali oznámení, že na stém kilometru ve směru na Prahu vypadl z jedoucího kamionu neznámý muž. 

Pravděpodobně spadl z prostoru podvozku. Jeho tělo se po pádu na dálnici odrazilo k okraji dálnice.

„Při pádu se muž lehce zranil a na místo proto vyjížděla záchranná služba. Muž si stěžoval na bolest na hrudi, proto ho záchranáři převezli na vyšetření do jihlavské nemocnice,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Z nemocnice pak muž putoval na odbor cizinecké policie, aby mohl prokázat svou totožnost. U sebe však neměl ani vízum, ani jiný cestovní doklad, který by ho opravňoval ke vstupu a pobytu v České republice.

26.srpna 2021 v 07:01, příspěvek archivován: 26.srpna 2021 v 07:26

VYSOČINA - Migrant z Alžírska měl obrovské štěstí a o vlásek unikl smrti. Vypadl přímo na dálnici D1 z úkrytu podvozku jedoucího kamionu. Zůstal ležet na krajnici pouze s drobnými oděrkami. Měl namířeno do Itálie. Skončil v záchytném zařízení pro cizince Vyšní Lhoty. #policievys https://t.co/qUm5mMzl0T

„Cizinec navíc nejspíše vstoupil na území České republiky v době platnosti ochranného opatření ministerstva zdravotnictví,“ dodala mluvčí.

Za účasti tlumočníka policisté cizince vyslechli. Dvaadvacetiletý migrant uvedl, že jeho původním cílem byla Itálie. Hlídka ho po výslechu přemístila do Zařízení pro zajištění cizinců Vyšní Lhoty.

„Měl štěstí. Pokud by zůstal ležet v jízdních pruzích, mohla ho srazit projíždějící vozidla. V takovém případě mohla mít celá událost fatální následky,“ uvedla Čírtková.

Autor: