Ulice Jihlavy jsou krásnější a barevnější, na dvou místech vykvetly lilie

  8:34
V záplavě květin se v těchto dnech ocitly některé části Jihlavy. Do barev se vyvedly velkoplošné záhony lilií, které lidé z radnice nechali před časem vysadit na vybraných místech města.

Záhony růžově kvetoucích lilií letos nově lidé obdivují i v ulici Jana Masaryka v centru Jihlavy. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Kolemjdoucí záplavy květů těší. Záhony si fotí a sdílejí na sociálních sítích. „Mám radost, že si lidé této křehké krásy květin v ulicích města všímají,“ poznamenala vedoucí odboru životního prostředí Katarína Ruschková.

Lilie jsou letos hned na dvou místech. Stejně jako loni znovu vykvetl záhon žlutých, oranžových a červených lilií ze směsi s názvem „ohnivé léto“ poblíž fotbalového stadionu na Jiráskově ulici.

Nepotvrdily se tak obavy Ruschkové, že by lidé mohli záhon vyplenit a cibule si odnést na své zahrádky. Cibulky zde pracovníci města sázeli už loni v dubnu pomocí speciálního stroje, rostlinky tak přežily i zimu.

Nový, již druhý záhon lilií, tentokrát v bílorůžové barvě, začal kvést i na ulici Jana Masaryka. Ulice prochází centrem města, vede mimo jiné kolem gymnázia.

„Toto místo jsme vybrali zcela záměrně. Je to pohledově velmi frekventované místo. Jednak tam chodí hodně pěších, ale projede tam i hodně aut,“ dodala Katarína Ruschková.

Autor: