Krajské zastupitelstvo na Vysočině opouští poslanec a primátorka

  12:12
Hnutí STAN mění na Vysočině svoje dva zástupce v krajském zastupitelstvu. Vedení Vysočiny opouští z pozice náměstka hejtmana Lukáš Vlček, který byl zvolen poslancem. Současně se rozhodla na pozici krajské zastupitelky rezignovat i jihlavská primátorka Karolína Koubová.

Karolína Koubová se stala historicky vůbec první primátorkou Jihlavy. Před ní byla poslední ženou v čele jihlavské radnice před sedmadvaceti lety Daniela Brodská z Občanského fóra, tehdy ještě jako starostka města. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

„Ta nyní zvažuje svou politickou budoucnost a deklarovala, že ani v nadcházejících komunálních volbách nebude svůj post obhajovat v barvách hnutí STAN,“ uvedl za STAN Pavel Hájek, který je krajským tajemníkem tohoto hnutí a zároveň starostou vesnice Těchobuz na Pelhřimovsku.

A právě Hájek oznámil, že poslance Vlčka chce nahradit na placeném postu ve vedení hejtmanství i v křesle zastupitele. Místo Koubové zasedne v zastupitelstvu třebíčský radní Jan Burda. Krajské město tak ztrácí už po roce od vysočinských voleb významnou zástupkyni na hejtmanství.

STAN už v minulých měsících neformálně posílil ve vedení jihlavské radnice. K tomuto hnutí se nově hlásí většina zastupitelů rozpadajícího se Fóra Jihlava, které je součástí koalice na magistrátu. 

Sama primátorka zvažuje, jestli vůbec půjde za rok do komunálních voleb. Pokud ano, tak ne za STAN. „Ještě si to nechám projít hlavou, toto volební období bylo dosud extrémně náročné,“ uvedla nedávno.

Bývalý starosta Pacova Lukáš Vlček se chce nyní věnovat politice na celostátní úrovni jako poslanec.

„Před volbami jsem se zavázal nekumulovat uvolněné funkce. Přestože se vzdám mandátu krajského zastupitele, problémům Vysočiny se budu věnovat i nadále,“ uvedl Vlček.

Navržené personální změny se budou projednávat na zasedání krajského zastupitelstva v úterý 14. prosince.

Autor: