Filmový festival zpestří hvězdní hosté, dorazí i herci ze Zlatého podrazu

  8:54
Peter Freestone, který byl dvanáct let osobním asistentem hudební legendy Freddieho Mercuryho, bude jedním z hlavních hostů filmového festivalu START FILM na Vysočině. Podílel se i na úspěšném snímku Bohemian Rhapsody, který připomněl slávu kapely Queen.

Jedním z hostů festivalu bude také představitel basketbalisty Ivana Mrázka ve filmu Zlatý podraz herec Jan Mansfeld. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Čtvrtý ročník akce, kde se v soutěži utkají nejlepší studentské snímky, nabídne možnost setkat se na besedách i s dalšími zajímavými osobnostmi filmového světa.

V Bystřici nad Pernštejnem zahájí v neděli 11. srpna festival česká pohádka Čertí brko, která se natáčela i na Vysočině v Ledči nad Sázavou. Snímek přiveze její producent Ondřej Beránek spolu s dalšími tvůrci.

„Režisér Radim Špaček a hvězdné herecké trio Filip Březina, Alan Weissabel a Jan Mansfeld zase zahájí v úterý 13. srpna přehlídku v Novém Městě na Moravě sportovním historickým dramatem Zlatý podraz. Z dalších festivalových hostů můžeme zmínit například režiséra a herce Bohdana Karáska spolu s herečkou Petrou Nesvačilovou, kteří publiku představí tragikomedii Karel, já a ty, jež sklidila nadšené ovace kritiků na festivalu v Karlových Varech,“ nastínil pořadatel festivalu Josef Čadík.

Fotogalerie

Promítání hudebního dramatu Bohemian Rhapsody s hostem Peterem Freestonem je do bystřického programu zařazeno na 16. srpna.

To však nebudou zdaleka jediné snímky, jež v rámci akce na zájemce čekají.

Pro diváky je připravena jak porce filmové zábavy (například české filmové tituly Ženy v běhu, Teroristka nebo Po čem muži touží), ale i díla pro náročnější fanoušky, v komornějším prostředí s možností popovídat si i s některými tvůrci a protagonisty.

V neposlední řadě je pak možné zhlédnout jednotlivé bloky soutěžních studentských filmů, jichž se letos do klání přihlásilo rekordních 116. „Do výsledného výběru se nakonec probojovalo 37 snímků ze čtrnácti středních škol z Česka i ze Slovenska a z šesti českých vysokých škol,“ dodal Josef Čadík. Toho těší nejen vysoký počet titulů, které se přihlásily, ale obecně rostoucí návštěvnost a popularita festivalu.

V Bystřici se letos přehlídka koná od 11. do 16. srpna, novoměstská část, jež přibyla nově, bude k vidění od 13. do 17. srpna. Podrobný program, přesné časy a místa promítání filmů, stejně jako seznam soutěžních snímků nebo možnosti workshopů naleznou zájemci na webových stránkách festivalu www.startfilm.cz.