Brod dostavěl sociální byty, nájemníky vybere podle výše jejich příjmu

  8:54
Havlíčkův Brod dokončil stavbu Domu dostupného bydlení. Bytovku, jejíž nájemníci musí splňovat určitá kritéria, vybudoval na novém sídlišti Rozkoš. Dům za 29 milionů korun se tento týden otevřel k prohlídce veřejnosti. Poté se začne postupně zaplňovat vybranými nájemníky.

Dům dostupného bydlení stojí na sídlišti Rozkoš. Potřebným nabízí dvanáct sociálních bytů, zbylé dva jsou určeny běžným nájemníkům. | foto: Archiv Městského úřadu Havlíčkův Brod

V třípodlažním objektu vzniklo celkem čtrnáct malometrážních bytů s bezbariérovým přístupem a výtahem. Z devětadvaceti milionů necelých 18 pokryla dotace ze Státního fondu podpory investic, která byla určena na výstavbu dvanácti sociálních bytů v domě.

„Tyto byty obsadí nájemníci, u nichž bude rozhodovat výše příjmů a nevyhovující bytové podmínky,“ uvedla mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová.

Sociální byty podle ní nebudou sloužit k trvalému bydlení. „Nájemní smlouvy město uzavře pouze na dobu dvou let,“ upozornila. Nájemné v těchto bytech je stanoveno v souladu s nařízením vlády. Jeho výše tak bude činit 74 korun za metr čtvereční.

Zbývající dva byty budou pronajímány za běžných podmínek obdobně, jako jiné standardní městské byty. Tak nízké nájemné v nich očekávat nelze.

Nový městský bytový dům je součástí komplexu nově budovaných bytovek na Rozkoši. Třípodlažní objekt, který svou velikostí i vzhledem respektuje okolní zástavbu, doplnily terénní úpravy, zpevněné plochy a parkovací stání.

Autor: