Porucha kamionu ve zúžení na D1 natáhla kolonu až na patnáct kilometrů

  9:56,  aktualizováno  10:37
Řidiči projíždějící pro dálnici D1 z Brna na Prahu musí na Vysočině počítat se zdržením. Provoz vázl na 124. kilometru. V omezení, které je tam kvůli modernizaci, se porouchal kamion. Kolem něj se protáhla pouze osobní vozidla. Kolona kamionů byla až patnáct kilometrů dlouhá.

Nepojízdný kamion zkomplikoval provoz na D1 ve směru na Prahu. Na 124. kilometru se souprava porouchala, což způsobilo dlouhé kolony. | foto: dopravniinfo.cz

„Nedošlo k žádné nehodě ani zranění. Na 124. kilometru ve směru na Prahu je pro technickou závadu odstavený kamion, který blokuje provoz. Čeká se na odtah,“ informovala před desátou hodinou policejní mluvčí Dana Čírtková.

Podle Centra dopravních informací kamion zablokoval pravý jízdní pruh. Řidiči měli k dispozici pouze pruh levý, který je provizorní a zúžený. K poruše došlo totiž v úseku, na němž začaly práce na modernizaci dálnice.

„Projedou pouze osobní automobily. Nákladní musí stát v koloně,“ dodala policejní mluvčí. Řada stojících vozidel byla o půl desáté dlouhá zhruba třináct kilometrů.

Nepojízdnou soupravu se podařilo odstranit po desáté hodině. Kolona se pomalu začala rozjíždět. Provoz na D1 je však hustý, zezadu do kolony dojíždějí další a další auta. Řada stojících nebo pomalu jedoucích vozidel se tak pomalu posouvá k Brnu. O půl jednácté se stálo od 129. po 140. kilometr.

Kamion se porouchal v zúžení na 124. kilometru ve směru na Prahu.

Kamion se porouchal v zúžení na 124. kilometru ve směru na Prahu.

Autor: