Část páteřní žďárské cyklostezky podél řeky Sázavy dostane nový povrch

  15:54
Město Žďár nad Sázavou nechá opravit další část páteřní asfaltové cyklostezky kopírující řeku Sázavu. Místní ji hojně využívají hlavně při cestách do rekreačního areálu u Pilské nádrže na okraji města. Stezka je součástí dálkové evropské cyklotrasy EuroVelo.

Tentokrát dojde na rekonstrukci úseku od fotbalového areálu na Bouchalkách po rozcestí ve Dvorské ulici. Rekonstrukce je rozdělena do dvou etap.

„V první etapě se bude opravovat úsek od lávky u fotbalového hřiště po lávku pod Bránským rybníkem, který je dlouhý 645 metrů. Už jsme vybrali dodavatele, čekáme na zahájení rekonstrukce,“ uvedla místostarostka Ludmila Řezníčková.

Cyklostezka po 25 letech provozu dosluhuje, na některých místech je zvlněná a rozpraskaná. Nyní dostane nových povrch.

Příští rok dojde na opravu více než 500 metrů dlouhého úseku kolem Bránského rybníka až na rozcestí v Dvorské ulici. Pro tuto zakázku bude město hledat dodavatele zvlášť, na obě získalo dotaci.

Lávku pod rybníkem město opraví zvlášť

V plánech radnice figuruje také oprava dosluhující lávky pod Bránským rybníkem, podle místostarostky Řezníčkové však není součástí dotované rekonstrukce cyklostezky.

Páteřní cyklostezka skrz Žďár podél Sázavy se nebude opravovat poprvé. Už v minulých letech nechalo město rovněž na etapy opravit úsek od Domu kultury až k fotbalovému stadionu.

Loni se otevřel navazující úsek cyklostezky spojující Pilskou nádrž se žďárskou místní části Stržanovem. A v plánu radnice jsou i další nová propojení do místních částí Mělkovice a Radonín.

Autor: