Osadu od Brodu oddělí obchvat, radnice přes něj proto natáhne cyklostezku

  8:52
Obyvatelé havlíčkobrodské místní části Herlify by se v budoucnu měli dočkat bezpečného spojení se samotným Havlíčkovým Brodem. Do osady, kterou zanedlouho od města oddělí jihovýchodní obchvat, povede nová cyklostezka. Radnice pro její výstavbu kupuje potřebné pozemky.

Silnice spojující Havlíčkův Brod s místní částí Herlify (na snímku z letošního března, kdy se podél ní kácelo kvůli stavbě obchvatu) je úzká a poměrně frekventovaná. V budoucnu proto podél ní povede nová cyklostezka. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

„Pro pěší a cyklisty není cesta do Herlif úplně bezpečná. Silnice je tu úzká a po zprovoznění budovaného obchvatu předpokládáme, že tu dojde k dalšímu nárůstu intenzity dopravy,“ nastínil důvod pro stavbu cyklostezky místostarosta Zbyněk Stejskal.

Nová asfaltová cesta má být dlouhá přibližně půl kilometru. Bude navazovat na už vybudovanou část podél Mírové ulice. Do Herlif povede dál po okraji pole souběžně se silnicí. Obchvat, který tu má být v hlubokém zářezu, překoná i spolu se silnicí po mostě.

Kdy se cyklostezka začne stavět, není dosud zcela jasné. Podle dalšího z místostarostů Libora Honzárka by ale měla být hotová nedlouho poté, co bude dokončen obchvat. „Bude záležet i na penězích,“ podotkl.

Jak upozornil Honzárkův kolega Zbyněk Stejskal, pro vedení města je v případě cyklostezek momentálně větší prioritou dokončit stezku do Perknova. Ta zatím vede podél Ledečské ulice ke kruhovému objezdu pod novým sídlištěm Rozkoš. K dalšímu prodloužení městu zbývá získat dva pozemky.

Autor: