Odsouzený žhář si nedal pokoj a stupňoval škody, už je ve vazbě

  13:46
Policisté v Klášterci nad Ohří dopadli žháře, který od března do července na různých místech ve městě zapaloval odpad v kontejnerech. Za žhářství byl už dříve odsouzen, avšak zakládání ohně ho stále lákalo. Při posledním požáru zničil auto i unimobuňku i posuvnou bránu.
Požár auta v pražské ulici Petrohradská (21.4.2017).

ilustrační snímek | foto: Jiří Dvořák, HZS Praha

„Šestého července krátce po půlnoci žhář opět zapálil papír v plastovém kontejneru. V důsledku vzniklého ohně však bylo zničeno nejen pět kontejnerů na odpad, ale i vedle stojící zaparkované osobní vozidlo, unimobuňka s přístřeškem obsahující různé elektrospotřebiče a další věci,“ popsala policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

„Požárem byla zasažena a zničena také posuvná brána. Ohroženo však bylo i několik dalších motorových vozidel a přilehlá obytná budova,“ sdělila Glogovská.

Od března do července žhář založil čtyři požáry. „Celková škoda, která vznikla v jejich důsledku, byla předběžně vyčíslena na téměř čtvrt milionu korun. Muž, který byl za obdobné jednání již v minulosti odsouzen, se při výslechu doznal,“ uvedla policejní mluvčí.

Státní zástupce obviněného 34letého muže z Klášterce nad Ohří poslal do vazby.

„Z důvodu rizika způsobení daleko větší škody v případě rozšíření požáru i na další zmíněné objekty hrozí muži za obecné ohrožení až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodala Glogovská.

Autor: