Žatecká teplárna prohrála letitý spor o štěpku, dodávku tepla to neomezí

  13:58
Městská společnost Žatecká teplárenská prohrála soudní spor s bývalým dodavatelem štěpky. Pokud neuspěje s dovoláním u Nejvyššího soudu, bude muset protistraně uhradit dvanáct milionů korun.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Marek Podhora, MAFRA

„Spor kvůli dodávkám štěpky se táhne už téměř deset let, původně se jednalo o náhradu škody ve výši 6,4 milionu korun,“ sdělil mluvčí radnice Tomáš Kassal.

„Vzhledem k délce sporu a rostoucímu penále se nakonec náhrada škody může vyšplhat na mnohem vyšší sumu,“ připustil Kassal.

Spor se týká toho, že firma v minulosti neodebrala nasmlouvané množství štěpky. „Tu však neodebírala i kvůli nízké kvalitě,“ poukazuje Kassal.

Podle předsedy představenstva společnosti Jaroslava Hladkého byla smlouva vypovězena i proto, že byla pro teplárnu nevýhodná.

„Platba několika milionů korun, která nyní teplárnu může potkat, je nepříjemná, ale není likvidační. Je to ale v každém případě určitá komplikace. Peníze se daly využít jinak, například na údržbu, do modernizace či na mimořádnou splátku úvěrů, které máme,“ uvedl Hladký.

Výrobu a dodávku tepla a teplé vody do města by spor ani rozhodnutí soudu neměly omezit.