iDNES.cz

Při požáru v ústeckém paneláku zemřel člověk, skočil z okna v šestém patře

  11:46,  aktualizováno  14:12
Hasiči zasahovali u požáru v panelovém domě na sídlišti Krásné Březno v Ústí nad Labem. Hořelo v šestém podlaží osmipodlažního domu. Z místa stoupal hustý černý kouř, který byl vidět z mnoha míst v Ústí. Požáru předcházel výbuch. Jeden člověk před plameny vyskočil z okna a zemřel.

„Krátce před jedenáctou hodinou došlo v ulici V Oblouku k výbuchu bytu a následnému požáru panelového domu,“ sdělila iDNES.cz mluvčí ústeckých policistů Veronika Hyšplerová. Šestatřicet lidí bylo z domu evakuováno.

Z okna hořícího bytu vyskočil devětapadesátiletý muž, který na místě zemřel.

Na místo dorazili všechny složky integrovaného záchranného systému a také kriminalisté. Mluvčí uvedla, že mezi druhou a třetí hodinou budou policisté blíže ohledávat místo. „Povolali jsme psa speciálně vycvičeného na vyhledávání akcelerantu,“ dodala Hyšplerová.

„Hasiči již požár lokalizovali, na místě zasahuje sedm jednotek. Nikdo další nebyl zraněn,“ řekl v poledne operační důstojník hasičů v Ústeckém kraji Tomáš Kalvoda.

Příčiny a okolnosti požáru jsou předmětem vyšetřování, mluvčí o nich tedy neposkytla žádné bližší informace. Lidé z okolí mají podezření, jestli výbuch nemohl souviset s výrobou drog, to ovšem policisté nepotvrdili.

Autor:
zpět na článek