Po požáru s devíti mrtvými policie stíhá ředitele ústavu ve Vejprtech

  13:08
Policie začala trestně stíhat ředitele Městské správy sociálních služeb ve Vejprtech na Chomutovsku Viktora Koláčka. Jak zjistil portál iDNES.cz, obvinila ho z obecného ohrožení z nedbalosti. Vyčítá mu fungování domova pro mentálně postižené Kavkaz před požárem, který si předloni vyžádal devět lidských životů.

Viktor Koláček ve vyhořelém domově Kavkaz krátce po požáru. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

„Bylo zahájeno trestní stíhání jedné osoby pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. S ohledem na stále probíhající vyšetřování nemůžeme k případu sdělovat další informace,“ sdělil policejní mluvčí Daniel Vítek.

Že je obviněným ředitel městské organizace, pod kterou spadá vyhořelý ústav, potvrdil iDNES.cz sám Koláček. Z čeho konkrétně jej policie viní, však nesdělil.

„Jsem to já. S ohledem na fázi vyšetřování se k tomu však nemohu blíže vyjádřit. Celá ta situace je pro mne velmi nepříjemná,“ uvedl a dodal, že proti zahájení trestního stíhání podal stížnost.

Ve vejprtském domově Kavkaz určeném pro mentálně postižené muže vypukl požár 19. ledna 2020 brzy ráno. Jeden z klientů tehdy zapálil polštář na pohovce ve společenské místnosti, pak přivřel dveře a odešel.

Osm klientů se udusilo na místě, devátý zemřel později v nemocnici.

Kvůli viníkovu zdravotnímu stavu policie případ odložila. Soud ho následně na návrh státního zástupce poslal do zařízení s přísnějším režimem, konkrétně mu uložil zabezpečovací detenci

31. srpna 2020