iDNES.cz

V Ústeckém kraji přibývá tříd, které skončily v karanténě kvůli koronaviru

  16:18
Tříd, které skončily v karanténě kvůli opět sílící epidemii koronaviru, v Ústeckém kraji přibývá . V izolaci je k dnešku podle krajských hygieniků 289 žáků a 63 učitelů, nákazu covid-19 pak má 11 žáků a 22 učitelů.

Nejsložitější situace je v ústecké škole Anežky České se 700 žáky, kde se nakazilo 7 učitelů a celkem 13 pedagogů je v karanténě, stejně jako 44 dětí ze dvou tříd. I proto na dnešek vyhlásila ředitelka školy ředitelské volno. | foto: Hanuš Maršálek

Celá je zatím zavřená základní škola se školkou v Petrohradu na Lounskou a MŠ Klostermannova v Děčíně.

Zavřené jsou i nespecifikované třídy školy v Terezíně, lounského a roudnického gymnázia, děčínské ZŠ Na Stráni a rumburské ZŠ Tyršova.

Nejsložitější situace je v ústecké škole Anežky České se 700 žáky, kde se nakazilo sedm učitelů a celkem třináct pedagogů je v karanténě, stejně jako 44 dětí ze dvou tříd. I proto na dnešek vyhlásila ředitelka školy ředitelské volno.

„Na rozhodování o tom, jestli dnes otevřít školu, jsem měla velmi málo času. Ředitelské volno bylo vyhlášeno především z preventivních důvodů. Situace mi říká, že jsem udělala dobře, rozhodnutí bylo v zájmu prevence na naší škole,“ řekla ředitelka školy Jindra Šteflová.

Situaci konzultovala i se zřizovatelem. „Obtelefonovali jsme všechny rodiče, kteří dávají děti ráno do školní družiny. Obvolali jsme rodiče dětí, kterých se týká desetidenní karanténa, a komunikujeme se všemi rodiči a situaci se jim snažíme vysvětlit. Komunikujeme také s hygienickou stanicí. Je to nová situace pro všechny školy,“ dodala ředitelka.

Počet potvrzených nákaz covidem-19 v Ústeckém kraji za poslední týden vzrostl o 186 na 1228 lidí. Nárůst nemocných zrychlil. V celém Česku je situace na severu Čech nicméně nejklidnější, je tu nejnižší počet nakažených na 100.000 obyvatel. Ze sedmi okresů je podle semaforu ministerstva zdravotnictví pět bílých s nulovým rizikem a dva zelené s výskytem nákazy bez komunitního přenosu.

Autoři: ,
zpět na článek