Kvůli úniku plynu museli v Litvínově evakuovat 120 lidí

  20:08
Více než 120 lidí muselo být v pátek odpoledne evakuováno z litvínovského sídliště Janov. V jednom ze zdejších domů došlo z dosud neznámých příčin k masivnímu úniku plynu a na místě zasahovali hasiči a policisté. Prostor je stále uzavřený a technici nyní pracují na zamezení úniku plynu.

(ilustrační snímek) | foto: HZS hl. m. Prahy

„Oznámení jsme obdrželi krátce po 16. hodině. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému,“ sdělila mluvčí krajských policistů Alena Bartošová.

K úniku plynu došlo v Albrechtické ulici v jednom z domů, který je téměř neobydlený. „Z bezpečnostních důvodů byli ale evakuováni lidé z okolních domů. Na místě byl evakuační autobus a lidem bylo zajištěno náhradní ubytování,“ potvrdila Bartošová.

Nikdo nebyl zraněn

Podle zjištění MF DNES nebyl při události nikdo zraněn. „Na místě jsme nezasahovali,“ řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Únik plynu na jablonecké radnici vyhnal úředníky z kanceláří i děti z kina

Policisté na sídlišti zajistili prostor a odklánějí dopravu. Kdy budou moci lidé zpátky do svých domovů zatím není jasné. „V tuto chvíli neznáme příčinu úniku a vzhledem k vysoké koncentraci plynu se do budovy ani nedostaneme. Technici pracují na tom, aby zamezili dalšímu úniku,“ doplnila Bartošová.

Evakuovaným lidem bylo nabídnuto náhradní ubytování v bývalé škole u Bílého sloupu. „Máme připravené ubytování pro lidi, kteří ho budou potřebovat Zatím zjišťujeme, kolik jich bude,“ uvedl operační důstojník hasičů.

Podle zatím nepotvrzených informací mělo v domě dojít k uražení hlavního uzávěru plynu. „Kvůli vysoké koncentraci plynu se ale zatím do domu nedostaneme,“ potvrdili hasiči.

Autor: