Koncerty, sportovní atrakce i divadlo. U jezera Most začne třídenní festival

  8:08
Zatím sloužilo jezero Most rekreantům a výletníkům, teď se tu odehraje i obří hudební a sportovní festival. The Most Fest začíná odpoledne. Organizátoři očekávají až 15 tisíc návštěvníků, pro které se v průběhu tří dnů chystají desítky koncertů, adrenalinové sportovní atrakce i divadelní představení.

Festival se bude konat u jezera Most. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Mezi účinkujícími se představí například Lucie Bílá, Richard Müller, Janek Ledecký, Leoš Mareš nebo Kapitán Demo.

Sportovní veřejnost se může zapojit do běžeckého závodu Rainbow Run nebo do závodu dračích lodí, pro které na jezeře vyroste speciální ponton. Zájemcům budou mimo jiné k dispozici i paddleboardy, adrenalinový jetsurfing či flyboarding.

Přestože je polovina léta, součástí bude i snowpark, který připravili odborníci ze středočeského skiareálu Monínec. Své umění v něm předvedou profesionální lyžaři a snowboardisté. Dále se pak chystají exhibice amerického fotbalu či krasokolečkování a také bude možné vyzkoušet největší překážkovou dráhu v Česku či vodní skluzavku.

The Most Fest

čtvrtek 11. srpna

od 18 hodin: Dost času, Deaken, Shayri, Vilém Čok & Bypass, DJ Roxtar

pátek 12. srpna

od 12 hodin: Kabát band CV, Van Havel, Wanastovi Vjecy Revival, Lake Malawi, Janek Ledecký, The Backwards, Lucie Bílá & Arakain, Monkey Business, Maniak & DJ Witch

sobota 13. srpna

od 11.30 hodin: představení Práskni do bot Divadla Na Jezerce

od 14 hodin: MGB&, A New Chapter, Anna Julie Slováčková, Kapitán Demo, Eddie Stoilow & BB, Richard Müller, Marpo & Troublegang, PSH & Vladimir 518, DJ Leoš Mareš

V pátek a sobotu se konají závody dračích lodí, MMA turnaj, exhibice různých druhů sportů, v sobotu proběhne Rainbow Run. Chystá se hasičská show a pro zájemce i lety vrtulníkem po okolí jezera Most.

Vstupenky stojí 250 korun na čtvrtek, pátek a sobota jsou každý den zvlášť za 550 korun, všechny dny dohromady stojí 1 190 korun.

Více na webu themostfest.cz.

Zázemí našel festival přímo na hlavní louce u pláží jezera Most. Na tři noci vyroste poblíž pro návštěvníky i stanové městečko. Pozemky pro akci si pořadatelé pronajali od státního podniku Diamo, který je správcem jezera, a města Most. Nájem za městský pozemek vyšel na celkových 100 tisíc korun.

„Prostor pláží zůstává pro veřejnost i návštěvníky jezera otevřen,“ upozorňuje město na svém webu.

Právě s městem měli organizátoři ze společnosti The Most 4you, která za akcí stojí, během příprav menší neshody. Městští zastupitelé jim na jaře neschválili dotaci na uspořádání akce 3 miliony korun.

„Město Most mělo být partnerem akce,“ sdělil producent akce a městský zastupitel Jiří Nedvěd (Mostečané Mostu) s tím, že pořadatelé až do poslední chvíle v podporu, k níž se přiklonily i opoziční strany, doufali.

„Pro nás to nakonec znamenalo zrušit jedno překvapení pro návštěvníky. Program je ale i tak nabitý k prasknutí a návštěvníci mohou sportovat, relaxovat u vody, ochutnávat drinky i jídlo a samozřejmě se také skvěle bavit u známých interpretů,“ zve Nedvěd na festival.

Jedním z důvodů zamítnutí dotace bylo konání Mostecké slavnosti, kterou město pravidelně nedaleko jezera pořádá v průběhu září. „Letošní slavnost bude dvoudenní a myslím si, že i interpreti na ní se dají srovnat s interprety, kteří vystoupí na festivalu,“ poznamenala náměstkyně primátora Markéta Stará (ProMOST) při dubnovém jednání zastupitelů v diskuzi, jež zamítnutí předcházela.