Proti osobnímu autu se v zatáčce vyřítil tahač, řidiče spasila rychlá reakce

  11:42
Policie pátrá po řidiči tahače, jenž v listopadu na Teplicku nebezpečným manévrem bezprostředně ohrozil protijedoucí osobní auto. Jeho šofér se vyhl střetu jen díky tomu, že se mu naskytla možnost vyjet mimo silnici. Vyšetřovatelé žádají o spolupráci případné svědky.

K události došlo 16. listopadu dopoledne na silnici číslo 25612 mezi Duchcovem a odbočkou na Osek. Řidič tahače riskantně předjížděl náklaďák v zatáčce na plné čáře. Protijedoucí šofér, kterému vjel do cesty, měl ve voze zapnutou kameru a vše tak zaznamenal.

Policii se dosud nepodařilo zjistit, kdo seděl za volantem tahače. Žádá proto řidiče dalších vozů ze záznamu, aby se přihlásili. A případně nejen oni.

„Žádáme i případné další svědky, kteří by nám mohli sdělit relevantní poznatky vedoucí ke zjištění registrační značky tahače Volvo nebo k totožnosti jeho řidiče, případně mají kamerové záznamy pořízené v inkriminované době v dané lokalitě, aby se přihlásili na Dopravní inspektorát Teplice, ulice Husitská 5, telefon 974 439 260, nebo na bezplatnou linku 158,“ uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

„Registrační značku na zveřejněném záznamu nelze rozlišit,“ podoktl Vítek.

Autor: