iDNES.cz

Nový trolejbus pro Teplice se už testuje, cestující začne vozit v říjnu

  16:28
Nový skoro devatenáctimetrový prototyp trolejbusu Škoda 33 Tr ze Škody Electric vyjel v Plzni na testovací jízdy. V Teplicích začne vozit cestující od podzimu.

Prototyp nového trolejbusu Škoda 33 Tr je momentálně ve zkušebním provozu v Plzni, v ulicích lázeňských Teplic se objeví na podzim. | foto: Škoda Electric

„Do Teplic dodáme jeden vůz Škoda 33 Tr. Součástí dodávky budou i dva dvanáctimetrové trolejbusy Škoda 32 Tr. Hodnota kontraktu je přibližně 35 milionů korun,“ sdělil Michal Tobrman, mluvčí plzeňské společnosti Škoda Electric.

Podle něj je vůz jedinečný především tím, že je to vůbec první trolejbus s novou karoserií SOR NS 18.

„Je vybavený vším, co dnešní doba umožňuje. Klimatizovaná je kabina řidiče i prostor pro cestující. Má informační systém v rozsahu používaném v Teplicích a také kamerový systém sledující interiér i nejbližší okolí vně vozu,“ doplnil Tobrman.

Trolejbus je nízkopodlažní a pojme až 120 cestujících. Má 47 míst k sezení a dalších 73 k stání. Vůz je 18,75 metru dlouhý a 2,5 metru široký a dokáže vyvinout rychlost až 65 kilometrů v hodině.

V Teplicích se prototyp trolejbusu Škoda 33 Tr zařadí do flotily vozů zdejší městské hromadné dopravy, kterou provozuje společnost Arriva City. První cestující by se s ním měli svézt během října.

Teplice představily nové parciálních trolejbusy Škoda 30Tr (červenec 2018)

Autor:
zpět na článek