V Teplicích zřejmě utýrali labutě a kachny, policie žádá o pomoc veřejnost

  16:36
Policie se začala zabývat případem uhynulých labutí a kachen z rybníka v Zámecké zahradě v Teplicích. Obrátilo se na ni město. Magistrát ve věci podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Smrt ptáků má totiž s největší pravděpodobností na svědomí člověk.

„Tepličtí kriminalisté zahájily úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat,“ sdělila teplická policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Uhynulo celkem pět labutí a dvě kachny. „V neděli 10. července byla přivolána hlídka strážníků ke zraněné labuti, která se vyskytovala u rybníka. Labuť byla odchycena a měla být předána do záchranné stanice. Po cestě však uhynula. V následujících pěti dnech byly v té samé oblasti nalezeny další čtyři uhynulé labutě, a dvě kachny,“ uvedla Gazdošová.

Vyšetření, které poté provedla Státní veterinární správa (SVS), u zvířat vyloučilo nákazy včetně například ptačí chřipky. Patrné jsou naopak pohmožděniny na krku a hrudním koši ptáků.

SVS ještě čeká na oficiální výsledky pitvy. „Ty následně postoupíme dál. Buď městu, nebo rovnou policii,“ řekl její mluvčí Petr Vorlíček.

Policisté žádají o pomoc veřejnost. „Žádáme občany, kteří si v období od neděle 10. do pátku 15. července, nebo i předtím, v dané lokalitě všimli něčeho podezřelého, aby kontaktovali policisty na lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně,“ doplnila Gazdošová.

Na vodních plochách v Zámecké zahradě nyní zůstávají dvě dospělé a dvě mladé labutě.

Autor: