Opilý řidič v Teplicích vjel do protisměru, srazil se s dalším autem

  12:52
K vážné nehodě dvou osobních aut vyjely o půlnoci všechny složky integrovaného záchranného systému do Teplic. Tři středně zraněné lidi převezli záchranáři do nemocnice. Pravděpodobný viník nehody řídil pod vlivem alkoholu.

Tři zraněné si vyžádala nehoda dvou aut v noci na neděli v Teplicích (28. června 2020). | foto: Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje

„Mohu potvrdit tři pacienty, které jsme převezli do teplické nemocnice. Utrpěli středně těžká zranění. Jestli další byli ošetřeni a ponecháni na místě, o tom nemám informaci,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.

Podle jeho informací byli všichni zranění dospělí. Hasiči na svém twitterovém účtě uvedli, že zraněných bylo pět lidí. Poskytli jim před příjezdem záchranářů předlékařskou pomoc.

K nehodě došlo v ulici Pod Doubravkou krátce před půlnoci na neděli. „Řidič osobního auta vjel ze zatím nezjištěných příčin do protisměru, tam narazil nejprve do zaparkovaného vozu a následně se střel s jedoucím osobním autem,“ popsala iDNES.cz krajská mluvčí policie Alena Bartošová.

Policisté u obou řidičů provedli dechovou zkoušku na alkohol. U řidiče, který vjel do protisměru, naměřili přes jedno promile. U druhého řidiče byla dechová zkouška negativní.

Policisté se nadále zabývají příčinou a okolnostmi nehody. Hasiči provedli protipožární opatření a uklidili místo nehody.

Autor: