Nový atletický areál by mohl být Na Stínadlech, Teplice jednají s klubem

  6:12
Nový atletický stadion, který plánují postavit Teplice a už několik měsíců pro něj hledají vhodnou lokalitu, by mohl stát Na Stínadlech. Město jedná s fotbalovým klubem o možnosti využití zdejších pozemků.

Takto by mohl nový atletický stadion v Teplicích vypadat. | foto: MISE/Petr Sedláček

„Jsme v kontaktu s FK Teplice, který nám nabídl určité řešení situace. Mohu prozradit, že se jedná o lokalitu Na Stínadlech, více se k tomu ale zatím nechci vyjadřovat, protože probíhají poměrně intenzivní jednání,“ sdělil MF DNES primátor Teplic Hynek Hanza (ODS).

Na místě stojí fotbalový i zimní stadion a sportovní hala. Všechna sportoviště by tak Tepličané mohli mít na jednom místě.

Že se tato možnost řeší, potvrdil i marketingový manažer FK Teplice Martin Kovařík. „Jednáme s městem o potenciálním využití našich pozemků pro tento projekt. Jednání ale stále probíhají, proto bychom zatím nechtěli být konkrétnější,“ podotkl.

Plán výstavby nového atletického areálu, který v padesátitisícovém městě dlouhodobě citelně chybí, představila radnice letos v lednu. Podle prvotních odhadů by měl stát 100 milionů korun, zhruba polovinu částky ale chtějí Teplice čerpat z dotačních zdrojů.

Pro umístění sportoviště město od té doby hledá vhodnou lokalitu. V úvahu dosud přicházely tři: fotbalový areál Hvězdy Trnovany, lokalita Doliny – Novosedlická nebo takzvaná Třešňovka, bývalý sad pod hotelem Panorama, který slouží jako oblíbená relaxační oblast plná zeleně.

Právě možnost využití Třešňovky ale ve městě zvedla velkou vlnu nevole. Lidé proti záměru sepsali petici, kterou předevčírem předali zastupitelům.

„Máme přes 1 450 podpisů na podpisových arších a dalších 1 500 podpisů elektronicky. My také jsme pro výstavbu atletického stadionu, jen ho nechceme mít právě na Třešňovce,“ vysvětlila za petiční výbor Markéta Řeháková.

Třešňovka a planetárium?

Nesouhlas s lokalitou před časem vyslovila i opoziční Volba PRO! Teplice, druhý nejsilnější subjekt v teplickém zastupitelstvu. Ta dokonce v dubnu přišla s vlastní variantou, kde by mohlo sportoviště stát – na nevyužívané louce poblíž ulic Pod Doubravkou a Doubravická. Ta však patří soukromému majiteli.

„Třešňovka je příliš cenné území, než abychom ho zastavěli,“ podotkl tehdy lídr uskupení Jakub Mráček.

Podle primátora si radnice dává čas pro výběr lokality do konce roku. „Hledáme dál. Dokud si nebudeme stoprocentně jistí, rozhodnutí nepadne. Je jasné, že se vždy někomu nebude líbit, ale v současnosti není lokalita Třešňovka pro stadion vhodná,“ připustil Hanza.

Lokalita v Trnovanech pak podle něj z výběru vypadla úplně. „Jednali jsme, ale v záměru vlastníka sportoviště není ho jakkoliv převést na město, aby zde mohlo vybudovat atletický stadion. Jenže na cizím pozemku ho postavit nemůžeme,“ vysvětlil primátor.

O budoucnosti Třešňovky nicméně zatím jasno není. Primátor totiž na zastupitelstvu zmínil, že je zároveň jednou z možností pro budoucí výstavbu planetária. „Už mnoho let existuje návrh Ústeckého kraje hledat plochu pro výstavbu nového planetária a právě o tomto místě se uvažovalo. My bychom pro něj ale rádi našli jinou plochu,“ doplnil.

Autor: