Na Telnici chtějí přes zákaz spustit vleky, neodradil je ani policejní šéf

  16:30
Provozovatelé lyžařského areálu Telnice na Ústecku hodlají navzdory koronavirovým opatřením o víkendu spustit vleky. Na sociálních sítích vyzývají veřejnost, aby si dorazila zajezdit. Během dne za nimi kvůli záměru dokonce přijel policejní šéf.

ilustrační snímek | foto:  Michal Šula, MAFRA

„Dobrý den všem, provozovatelé areálu se rozhodli o víkendu spustit vleky, takže kdo chcete, můžete si přijet zajezdit. Prosím, vezměte si s sebou FFP2,“ objevilo se v týdnu na facebookových stránkách lyžařského areálu. Ten v současné době kvůli vládnímu nařízení fungovat nesmí.

„Jsme už ve stavu, že když teď sezonu nerozjedeme, tak nejspíš končíme a příští rok tady žádné lyžování nebude,“ komentoval situaci vedoucí provozu Ivan Soukup.

Kvůli plánu za ním dokonce v pátek zamířil ústecký policejní šéf Vladimír Danyluk.

„Při schůzce provozovateli vysvětlil, čeho by se mohl dopustit. Seznámil ho s možnými sankcemi,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že policie bude o víkendu situaci monitorovat.

Za porušení nařízení může ve správním řízení hrozit až třímilionová pokuta.

Soukup si ale trvá na svém. „Návštěvníci můžou přijet, naše rozhodnutí platí. Jestli tady bude policie asistovat, nedokážu odhadnout,“ podotkl.

„Jsem připraven, že bude snaha mi pokutu udělit, ale nejsem připraven na to, že bych ji měl platit. Spolupracuji se dvěma právníky, kteří mi tvrdí, že otevřít můžu. A nabízejí, že mě budou rádi obhajovat,“ poznamenal Soukup.

Upozorňuje, že vládní kompenzace na pokrytí finančních ztrát zdaleka nestačí. „Požádal jsem dodavatele elektřiny o odložení plateb za prosinec. Bylo mi řečeno, že to nedělají,“ uvádí Soukup.

Pro lyžaře mají být v provozu od 9 do 16 hodin vleky i lanovka. „Mám zajištěný zvýšený počet pracovníků, kteří budou na návštěvníky dohlížet,“ řekl Soukup ohledně dodržení nutných opatření, například rozestupů.

Šéf komunistů Filip žádá od hygieniků provozní řády skiareálů:

Autoři: ,